برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1394 , دوره  10 , شماره  28 ; از صفحه 79 تا صفحه 94 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي ميزان اعتماد کاربران ايراني شبکه اجتماعي LinkedIn به حفظ حريم شخصي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه علوم ارتباطات اجتماعی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحدعلوم و تحقیقات تهران، ایران
 
چکیده: 

حريم خصوصي به همان ميزان که در جامعه واقعي مورد نياز است در فضاي مجازي نيز تضمين کننده منافع و مطلوب کاربران است. مساله حريم خصوصي و حمايت از داده از جمله دغدغه هاي مهم کاربران و فعالان در فضاي مجازي بويژه متوليان و سياست گذاران کسب و کار الکترونيکي است؛ زيرا اگر کاربران از مصون بودن حريم خصوصي و داده هاي شخصي خود در فضاي مجازي اطمينان نيابند به فعاليت و کسب و کار در اين عرصه تن در نخواهند داد. اين وضعيت ناشي از آناست که ميل به حفظ محرمانگي و مصونيت حريم خصوصي (بويژه حريم خصوصي اطلاعاتي) از تمايلات نوع بشر است.
اين تحقيق با استفاده از پرسشنامه اي بر خط، به دنبال پاسخ اين سوال بود که «آيا کاربر ايراني شبکه اجتماعي
LinkedIn از حفظ حريم شخصي خود اطمينان دارد يا خير؟» همچنين محقق در پي يافتن روش هايي بود که کاربر براي صيانت از اطلاعات شخصي خود در حين فعاليت در شبکه اجتماعي مورد استفاده قرار مي دهد. کليه پاسخ دهنده گان، اعضاي شبکه LinkedIn و داراي صفحه شخصي در اين شبکه بودند.
نتايج تحقيق نشان داد که کاربران
LinkedIn ديدگاه مثبتي نسبت به اعتماد در شبکه اجتماعي دارند و آن را در رديف اعتماد مورد نياز براي برقراري ارتباط دوستي در فضاي حقيقي برمي شماردند. همچنين چارچوب تحليل حاضر به متوليان فضاي مجازي کشور کمک خواهد کرد تا آموزش و ارتقاي آگاهي کاربر را از واقعيت هاي شبکه هاي اجتماعي، مقدم بر هرگونه نص قانوني و اقدام بازدارنده مدنظر قرار دهند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مظفری، ا.، و رستگاری، ب. (1394). بررسی میزان اعتماد کاربران ایرانی شبکه اجتماعی LinkedIn به حفظ حریم شخصی. مطالعات رسانه ای, 10(28), 79-94. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=259233Vancouver : کپی

مظفری افسانه، رستگاری بنت الهدی. بررسی میزان اعتماد کاربران ایرانی شبکه اجتماعی LinkedIn به حفظ حریم شخصی. مطالعات رسانه ای. 1394 [cited 2021September27];10(28):79-94. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=259233IEEE : کپی

مظفری، ا.، رستگاری، ب.، 1394. بررسی میزان اعتماد کاربران ایرانی شبکه اجتماعی LinkedIn به حفظ حریم شخصی. مطالعات رسانه ای, [online] 10(28), pp.79-94. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=259233. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 324 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی