برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1393 , دوره  18 , شماره  1 ; از صفحه 171 تا صفحه 192 .
 
عنوان مقاله: 

طراحي مدل همکاري براي زنجيره هاي تامين سه سطحي نامحدود: رويکرد تئوري بازي هاي همکارانه

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مدیریت، دانشگاه آزاد اسلامی کاشان، اصفهان، ایران
 
چکیده: 

هدف از مديريت زنجيره تامين، بهبود فعاليت هاي مختلف اجزا و سطوح يک زنجيره تامين به منظور بهبود وضع کلي سيستم زنجيره تامين است. ممکن است بين اهداف اجزا و سطوح مختلف در جهت رسيدن به اهداف کلي زنجيره تامين، تضاد و تناقض هاي بسياري مشاهده شود که اين اختلالات و تناقض ها به مرور زمان منجر به کاهش قدرت و رقابت پذيري زنجيره تامين خواهد شد.
در تحقيق حاضر سعي شده است تا با استفاده از رويکرد تئوري بازي ها و با در نظر گرفتن تعريف و مفهوم تعادل نش، يک مدل همکاري براي زنجيره هاي تامين سه سطحي نامحدود ارائه شود. به منظور دستيابي به هدف مذکور، يک زنجيره تامين سه سطحي با تعداد نامحدودي تامين کننده، توليدکننده و خرده فروش مورد نظر قرار گرفته است و با استفاده از مفهوم تئوري بازي ها و بر اساس قرارداد جانبي يا مشارکت در سود، يک مدل همکاري به منظور حداکثرسازي سود کلي زنجيره تامين طراحي شده است. مدل پيشنهادي از منظر تقعر بررسي، با در نظرگرفتن يک مثال فرضي، سود کلي زنجيره تامين با استفاده از الگوريتم ژنتيک محاسبه شده و تحليل حساسيت پارامترهاي مدل پيشنهادي با استفاده از طراحي آزمايش ها صورت پذيرفته است. در ضمن اعتبار مدل پيشنهادي به کمک رويکرد شبيه سازي و با استفاده از نرم افزار ارنا طراحي و بررسي شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

عموزادمهدیرجی، ح.، و جعفرنژاد، ا.، و مدرس یزدی، م.، و محقر، ع. (1393). طراحی مدل همکاری برای زنجیره های تامین سه سطحی نامحدود: رویکرد تئوری بازی های همکارانه. پژوهش های مدیریت در ایران, 18(1), 171-192. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=258860Vancouver : کپی

عموزادمهدیرجی حنان، جعفرنژاد احمد، مدرس یزدی محمد، محقر علی. طراحی مدل همکاری برای زنجیره های تامین سه سطحی نامحدود: رویکرد تئوری بازی های همکارانه. پژوهش های مدیریت در ایران. 1393 [cited 2021July30];18(1):171-192. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=258860IEEE : کپی

عموزادمهدیرجی، ح.، جعفرنژاد، ا.، مدرس یزدی، م.، محقر، ع.، 1393. طراحی مدل همکاری برای زنجیره های تامین سه سطحی نامحدود: رویکرد تئوری بازی های همکارانه. پژوهش های مدیریت در ایران, [online] 18(1), pp.171-192. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=258860. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 157 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی