برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1393 , دوره  21 , شماره  3 ; از صفحه 0 تا صفحه 0 .
 
عنوان مقاله: 

اثر ضد باکتريايي اسانس نعناع سبز (.Mentha spicata L) بر هشت گونه باکتري بيماري زاي مهم دستگاه گوارش

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* کمیته تحقیقات دانشجویی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، بیرجند، ایران
 
چکیده: 

زمينه و هدف: گياه نعناع با نام علمي Mentha spicata L.، از جمله گياهاني است که اسانس آن مصارف دارويي فراواني دارد و اثرات ضد باکتريايي آن مورد بحث است. هدف از انجام اين تحقيق، بررسي اثر ضد باکتريايي اسانس اين گونه خاص نعناع، بر روي 8 سويه استاندارد باکتريايي شامل: اشريشياکولي، باسيلوس سرئوس، کلبسيلا پنومونيه، پسودوموناس آيروژينوزا، استافيلوکوکوس اورئوس، شيگلا فلکسينري و دو گونه سالمونلا بود.
روش تحقيق: در اين مطالعه تجربي، با روش ميکرودايلوشن براث، حداقل غلظت مهارکنندگي
(MIC) و کشندگي(MBC)  اسانس نعناع در برابر اين باکتري ها، به دو روش چشمي و کدورت سنجي، توسط دستگاه الايزا ريدر تعيين شد. مراحل آزمايش، سه بار تکرار شد. نتايج با استفاده از آزمون آماري آناليز واريانس، مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت.
يافته ها: بر اساس نتايج به دست آمده، ميانگين
MIC اسانس نعناع در بين باکتري هاي مورد آزمايش، تفاوت معني داري داشت (P<0.05به طوري که بيشترين حساسيت نسبت به اين اسانس، در باسيلوس سرئوس و کمترين حساسيت در کلبسيلا پنومونيه و استافيلوکوکوس اورئوس وجود داشت. اما از لحاظ آماري، اختلاف معني داري بين ميانگين MBC اين اسانس در بين باکتري ها مشاهده نشد (P>0.05).
نتيجه گيري: نتايج نشان داد که اسانس اين گياه، داراي اثرات ضد باکتريايي انتخابي است و پيشنهاد مي شود تا به عنوان يک ماده آنتي سپتيک، در صنايع داروسازي و غذايي مورد کاربرد قرار گيرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  بازدید یکساله 291
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی