برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

سلامت اداري و راه هاي مبارزه با فساد اداري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

آسيب شناسي نظام اداري و شناسايي راه کارهاي مبارزه با فساد اداري با هدف نيل به سلامت اداري، از جمله موضوعات مهم و ضروري براي نظام اسلامي است. جوامع مختلف، با توجه به نوع نظام مورد پذيرش خود، شيوه هايي را براي سلامت اداري خود تدوين و مورد اجرا قرار مي دهند. توجه به گرايش هاي افراد مورد گزينش، آموزش هاي لازم قوانين و مقررات و نظارت بر حسن اجراي قوانين و... از جمله اين شيوه ها است.
در نظام مردم سالاري ديني، افزون بر موارد فوق و دقت و حساسيت در گزينش ها، تعهد اخلاقي و پايبندي به دين و آموزه هاي ديني، و تقوا و ملکه دروني و تشويق ها و تنبيه ها از جمله مواردي است که براي نيل به سلامت اداري بسيار مهم و حايز اهميت است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

مصباح یزدی، م. (1393). سلامت اداری و راه های مبارزه با فساد اداری. اسلام و پژوهش های مدیریتی, 4(1 (پیاپی 9)), 0-0. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=242767Vancouver : کپی

مصباح یزدی محمدتقی. سلامت اداری و راه های مبارزه با فساد اداری. اسلام و پژوهش های مدیریتی. 1393 [cited 2021April23];4(1 (پیاپی 9)):0-0. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=242767IEEE : کپی

مصباح یزدی، م.، 1393. سلامت اداری و راه های مبارزه با فساد اداری. اسلام و پژوهش های مدیریتی, [online] 4(1 (پیاپی 9)), pp.0-0. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=242767. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 707 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی