برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
مهر و آبان 1393 , دوره  21 , شماره  4 ; از صفحه 604 تا صفحه 612 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي وضعيت تغذيه اي کودکان کار در شهر کرمانشاه در سال 1391

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مرکز تحقیقات عوامل محیطی موثر بر سلامت دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، کرمانشاه، ایران
 
چکیده: 

زمينه و هدف: شروع کار از سنين کودکي، مي تواند اثر منفي بر فرآيند رشد و وضعيت تغذيه ايجادکند. به ويژه اگر کودکان در کارهاي پرخطر به کارگرفته شوند. اين مطالعه با هدف تعيين وضعيت تغذيه و رشد در کودکان کار که در شهر کرمانشاه مشغول به کاربودند، انجام گرفت.
مواد و روش ها: اين مطالعه يک بررسي مورد- شاهدي بود که بر روي 90 کودک کار و 90 کودک عادي در شهر کرمانشاه انجام شد. اطلاعات مربوط به شاخص هاي انتروپومتريک (تن سنجي) با اندازه گيري قد و وزن، اطلاعات جمعيتي با استفاده از پرسش نامه جمعيت شناختي و ميزان مصرف مواد غذايي به وسيله پرسش نامه بسامد مصرف گردآوري گرديد. براي مقايسه رشد کودکان با مقادير استاندارد، از صدک هاي نمايه توده بدن
(BMI) برايسنوجنس که توسط مرکزکنترل و پيشگيري ازبيماري هاي آمريکا (CDC) تنظيم شده، استفاده گرديد. تجزيه وتحليل داده ها، با استفاده از نرم افزار SPSS16 انجام شد.
يافته ها: ميانگين سن کودکان کار
16.4±1.8 سال و 15.7% از آنها بي سواد بودند. ميزان مصرف تمام گروه هاي غذايي، به جز گروه متفرقه در کودکان کار، به طور معناداري کمتر از کودکان عادي بود (p<0.001). شيوع کوتاهي قد درکودکان کار، 10% بيشتر از کودکان عادي بود. شيوع سوء تغذيه براساس نمايه توده بدن در کودکان کار (36.1%) تقريبا 50% بيشتر از کودکان عادي (16.5%) بود (P<0.01).
نتيجه گيري: يافته هاي اين مطالعه، نشان داد که شاخص هاي مربوط به وضعيت تغذيه درکودکان کار، شرايط مناسبي نداشتند. اين مساله مي تواند تهديدي براي سلامت اين دسته ازکودکان و هشداري براي ابتلا آنها به انواع بيماري ها باشد
.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 220
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی