برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1392 , دوره  2 , شماره  3 ; از صفحه 171 تا صفحه 181 .
 
عنوان مقاله: 

ارتباط عوامل تغذيه اي با ابتلا به سرطان کولورکتال در جمعيت ساکن شهر يزد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* یزد، بلوار دانشجو، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد
 
چکیده: 

مقدمه: سرطان کولورکتال از شايع ترين سرطان هاي دستگاه گوارشي است که حدود 10 درصد از مرگ و ميرهاي ناشي از سرطان را به خود اختصاص مي دهد. مطالعه حاضر به منظور بررسي ارتباط عوامل تغذيه اي با ابتلا به سرطان کولورکتال در جمعيت ساکن شهر يزد انجام گرفت.
روش ها: اين مطالعه مورد شاهدي بر روي 60 بيمار مبتلا به سرطان کولورکتال و 120 فرد سالم همسان در شهرستان يزد انجام شد. داده ها با استفاده از پرسشنامه محقق ساخته و بر اساس مصاحبه با بيماران و شاهدها جمع آوري شد. در تحليل داده ها از آزمون کاي دو و رگرسيون لوجستيک در نرم افزار
SPSS نسخه 16 استفاده شد.
نتايج: انحراف معيار و ميانگين سني گروه مورد و شاهد به ترتيب
16.4±58.4 و 16.4±58.4 سال بود. نتايج رگرسيون لوجستيک نشان داد که مصرف بالاي گوشت قرمز و غذاي سرخ شده و مصرف کم ميوه از جمله فاکتورهاي معني دار پيشگو کننده ابتلا به سرطان کولورکتال هستند. مصرف 4 بار و بيشتر گوشت قرمز و غذاي سرخ شده در هفته و مصرف يک واحد و کمتر از يک واحد ميوه در روز به ترتيب شانس ابتلا به سرطان کولورکتال را 7.4، 17.8و 8.3 برابر افزايش مي داد.
بحث و نتيجه گيري: نتايج مطالعه نشان داد که عوامل تغذيه اي از جمله مصرف مواد غذايي سرخ شده و گوشت قرمز، و مصرف ناکافي ميوه از فاکتورهاي خطر سرطان کولورکتال مي باشند. لذا براي پيشگيري از سرطان کولورکتال بايد برنامه ريزي تغذيه اي درستي در نظر گرفته شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 270
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی