برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي تاثير عصاره آبي سنجد بر اختلال حافظه ايجاد شده توسط اسکوپولامين در موش هاي صحرايي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مرکز تحقیقات فیزیولوژی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان
 
چکیده: 

زمينه و هدف: يکي از مشخصه هاي بيماري آلزايمر آسيب عملکرد شناختي و حافظه است که علت آن مي تواند کاهش فعاليت سيستم کولينرژيکي باشد. اسکوپولامين يک آنتاگونيست گيرنده هاي موسکاريني است که باعث ايجاد اختلال موقت در حافظه شده و مدلي شبيه بيماري آلزايمر در حيوانات ايجاد مي کند. اين مطالعه به منظور بررسي اثر عصاره آبي سنجد بر اختلال حافظه ايجاد شده توسط اسکوپولامين طراحي شده است.
روش بررسي: مطالعه تجربي حاضر بر روي شش گروه 10 تايي موش صحرايي نر بالغ انجام شد که شامل 4 گروه دريافت کننده اسکوپولامين همراه با عصاره آبي سنجد با دوزهاي 50، 100، 200، 400 ميلي گرم بر کيلوگرم وزن بدن و دو گروه کنترل مثبت و کنترل منفي بودند. گروه ها روزانه و به مدت 4 هفته گاواژ شدند. در پايان ميزان يادگيري و حافظه فضايي آن ها با استفاده از روش ماز آبي موريس ارزيابي گرديد.
يافته ها: مطالعه حاضر نشان داد تزريق اسکوپولامين باعث ايجاد اختلال در يادگيري و حافظه موش صحرايي در آزمون ماز آبي موريس مي شود (
P<0.0001). تجويز خوراکي عصاره آبي سنجد به صورت وابسته به دوز، اختلال ايجاد شده در يادگيري و حافظه ناشي از اسکوپولامين را در موش بهبود بخشيد (P<0.0001)؛ به طوري که اختلاف معني داري بين گروه هاي دريافت کننده? عصاره با گروه کنترل منفي مشاهده نگرديد.
نتيجه?گيري: عصاره آبي سنجد باعث بهبود روند يادگيري و حافظه فضايي در اختلال ايجاد شده توسط اسکوپولامين موش هاي صحرايي مي شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 261
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی