برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1393 , دوره  3 , شماره  3 ; از صفحه 57 تا صفحه 68 .
 
عنوان مقاله: 

ميزان تحقق اهداف آموزش از راه دور در آموزش و پرورش استان سيستان و بلوچستان: ارايه راهبردهاي توسعه آموزشي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

با نگاهي به کثرت آمار دانش آموزان در نظام آموزشي رايج و ضرورت تسهيل در دسترسي افراد لازم التعليم و تحقق عدالت آموزشي در تمام مناطق کشور بر لزوم توسعه آموزش هاي از راه دور بخصوص در استان هاي محروم بيشتر پي ميبريم.از اين رو پژوهش حاضر با هدف ميزان دستيابي به اهداف آموزش از راه دور در استان سيستان و بلوچستان از ديدگاه کارشناسان و مديران و ارائه راهبردهايي براي توسعه آموزش مي باشد. روش پژوهش زمينه يابي توصيفي مي باشد و شرکت کننده هاي پژوهش تعداد 96 نفر از کارشناسان و مديران آموزش از راه دور استان مي باشد. پژوهش به روش سرشماري نمونه گيري شده است. ابزار جمع آوري اطلاعات پرسشنامه است که پايايي آن به روش آلفاي کرونباخ و روايي آن با استفاده از نظر متخصصين آموزش از راه دور و اساتيد دانشگاه احراز شده که نتايج بيانگر روايي و پايايي مطلوب پرسشنامه بوده است. پژوهش شامل دو سوال زير مي باشد:
1- از ديدگاه کارشناسان و مديران، مراکز آموزش از راه دور استان سيستان و بلوچستان از لحاظ دستيابي به اهداف چگونه مي باشد؟
2- از ديدگاه کارشناسان و مديران مراکز آموزش از راه دور راهبرد هاي مناسب و مطلوب جهت توسعه آموزش از راه دور در استان سيستان و بلوچستان چه مي باشد؟
يافته ها نشان داد که تحقق اهداف آموزش از راه دور استان تا حد مطلوب و رضايت بخشي صورت گرفته و راهبردهاي ارائه شده جهت توسعه آموزش از راه دور استان معنادار مي باشد. همچنين نتايج بدست آمده از اين پژوهش نشان مي دهد که آموزش از راه دور استان س.ب توانسته است با وجود موانع و مشکلات بسيار در دستيابي به اهداف مصوبه آموزش از راه دور تا حد خوب و مطلوبي نائل آمده و باکارگيري راهبردهاي ارائه شده که شامل وجود زير ساخت هاي تکنولوژيکي،تنوع در شيوه هاي آموزش،توسعه فرهنگ پژوهش، وجود يادگيري الکترونيکي، و... مي تواند روزبه روز در جهت توسعه آموزش در استان موفق تر عمل کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

کراچی اصفهانی، م.، و موسوی، س.، و احمدوند، م. (1393). میزان تحقق اهداف آموزش از راه دور در آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان: ارایه راهبردهای توسعه آموزشی. مهندسی آموزشی: تکنولوژی و طراحی آموزشی, 3(3), 57-68. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=228389Vancouver : کپی

کراچی اصفهانی منصوره، موسوی سیدیعقوب، احمدوند محمدعلی. میزان تحقق اهداف آموزش از راه دور در آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان: ارایه راهبردهای توسعه آموزشی. مهندسی آموزشی: تکنولوژی و طراحی آموزشی. 1393 [cited 2021October28];3(3):57-68. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=228389IEEE : کپی

کراچی اصفهانی، م.، موسوی، س.، احمدوند، م.، 1393. میزان تحقق اهداف آموزش از راه دور در آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان: ارایه راهبردهای توسعه آموزشی. مهندسی آموزشی: تکنولوژی و طراحی آموزشی, [online] 3(3), pp.57-68. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=228389. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 237 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی