برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
آذر 1391 , دوره  8 , شماره  5 ; از صفحه 480 تا صفحه 490 .
 
عنوان مقاله: 

درمان و مديريت بيماري هاي اطراف ايمپلنت

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه پریودنتیکس، دانشکده دندان پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، کرمان
 
چکیده: 

مقدمه: تکامل در علم ايمپلنت يکي از تحولات اساسي در دندان پزشکي است. با توسعه کاربرد ايمپلنت در اين زمينه، متخصصين علم ايمپلنت با يک چالش اجتناب ناپذير روبه رو خواهند شد که اين چالش چگونگي مواجهه با مشکلات در رابطه با ايمپلنت مي باشد. تحقيقات انجام شده تا به حال در تکنيک هاي جراحي و پروتزي متمرکز بوده اند و اطلاعات در رابطه با نحوه درمان بيماري هاي اطراف ايمپلنت هنوز با ضعف روبه رو است. از اين رو هدف از اين پژوهش مروري، ايجاد يک ديد کلي و توصيفي از بيماري هاي اطراف ايمپلنت و پيشنهادها درماني در اين رابطه بود.
شرح مقاله: به دنبال جستجوي الکترونيکي در
Medline و EMBASE مقالات علمي تا انتهاي سال 2011 جمع آوري شدند و با توجه به اين که مطالعات کارآزمايي باليني کنترل شده در اين زمينه محدود بود؛ لذا در نوع مقاله مورد بررسي، محدوديتي اعمال نگرديد. همچنين از مقالات مروري و متاآناليزها استفاده شد.
يافته ها: براي ايمپلنت هايي با تحليل استخوان که کمتر از 50 درصد طول ايمپلنت را درگير ساخته است، ارزيابي ميزان تحليل استخوان به طور دقيق توصيه مي شود. در صورتي که اين ميزان کمتر از 2 ميلي متر باشد، طرح درمان به سمت روش هاي غير جراحي خواهد رفت و به گونه اي مشابه با موکوزيت اطراف ايمپلنت درمان مي گردد. در صورتي که تحليل استخوان بيش از 2 ميلي متر باشد، اما کمتر از نصف طول ايمپلنت را درگير ساخته باشد، کاربرد روش هاي جراحي توصيه مي شود و در صورتي که تحليل استخوان به بيش از 50 درصد طول ايمپلنت گسترش يابد، اغلب توصيه به خارج نمودن ايمپلنت مي شود.
نتيجه گيري: با افزايش قرار دادن ايمپلنت ها به طور سالانه بيماري هاي اطراف ايمپلنت به صورت يک چالش در آمده اند. درخت درماني پيشنهادي در اين مطالعه يک راهنما براي دندان پزشک خواهد بود تا چگونه با مشکلات ايمپلنت روبه رو شود. مطالعات بيشتري در اين زمينه براي تاييد پروتکل هاي پيشنهادي نياز است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مقدس، ا. (1391). درمان و مدیریت بیماری های اطراف ایمپلنت. مجله دانشکده دندان پزشکی اصفهان, 8(5), 480-490. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=221054Vancouver : کپی

مقدس امید. درمان و مدیریت بیماری های اطراف ایمپلنت. مجله دانشکده دندان پزشکی اصفهان. 1391 [cited 2021October22];8(5):480-490. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=221054IEEE : کپی

مقدس، ا.، 1391. درمان و مدیریت بیماری های اطراف ایمپلنت. مجله دانشکده دندان پزشکی اصفهان, [online] 8(5), pp.480-490. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=221054. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 173 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی