برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي تاثير جهت گيري ساختمان هاي آموزشي بر بارهاي حرارتي و برودتي در اقليم هاي مختلف

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد اسلامی، واحد آبادان
 
چکیده: 

محدود بودن منابع انرژي و لزوم صرفه جويي در مصرف آن، طراحي بهينه و مناسب ساختمان ها را از ديدگاه مصرف انرژي ضروري مي سازد. در اين راستا جهت گيري مناسب ساختمان ها به منظور کاهش بارهاي حرارتي و برودتي و جلوگيري از اتلاف انرژي از اهميت خاصي برخوردار است.
هدف از اين پژوهش بررسي تاثير جهت گيري بر ميزان بارهاي حرارتي و برودتي در ساختمان هاي با کاربري آموزشي مي باشد. بدين منظور ساختمان يک واحد آموزشي نمونه با شرايط هندسي و فيزيکي يکسان در اقليم هاي آب و هوايي مختلف در نظر گرفته شده است. سپس با کمک نرم افزار کرير، اين ساختمان مدل سازي شده و با چرخش و تغيير جهت گيري آن بصورت هر 22.5 درجه بارهاي حرارتي و برودتي محاسبه شده است.
با مقايسه نتايج حاصل، جهت ه
اي مناسب از لحاظ بار حرارتي و برودتي بررسي و جهت گيري مناسب از نظر صرفه جويي مصرف انرژي ساليانه در اقليم هاي مختلف توصيه شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

عظمتی، ع.، و حسینی، ح. (1392). بررسی تاثیر جهت گیری ساختمان های آموزشی بر بارهای حرارتی و برودتی در اقلیم های مختلف. علوم و تکنولوژی محیط زیست, 15(2 (مسلسل 57)), 147-157. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=215163Vancouver : کپی

عظمتی علی اکبر، حسینی حسین. بررسی تاثیر جهت گیری ساختمان های آموزشی بر بارهای حرارتی و برودتی در اقلیم های مختلف. علوم و تکنولوژی محیط زیست. 1392 [cited 2021June24];15(2 (مسلسل 57)):147-157. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=215163IEEE : کپی

عظمتی، ع.، حسینی، ح.، 1392. بررسی تاثیر جهت گیری ساختمان های آموزشی بر بارهای حرارتی و برودتی در اقلیم های مختلف. علوم و تکنولوژی محیط زیست, [online] 15(2 (مسلسل 57)), pp.147-157. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=215163. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 185 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی