برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1391 , دوره  6 , شماره  15 ; از صفحه 75 تا صفحه 83 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي ارتباط بين فرهنگ سازماني و اخلاق حرفه اي در واحد مالي سازمان هاي غير دولتي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نیشابور، نیشابور، ایران
 
چکیده: 

مقدمه و هدف پژوهش: موضوعات اخلاقي در سازمان هاي غير دولتي و جهت گيري هاي اخلاقي فرهنگ سازماني، مديران سازمان ها را به دانش اخلاق حرفه اي سوق مي دهد. آن ها از اين دانش انتظار دارند تا با ارائه اصول و ضوابط اخلاقي به تحلي مشکلات حرفه اي بپردازند. هدف اين پژوهش کمک به سازمان هاي غير دولتي در جهت بالا بردن سطح اخلاق حرفه اي و يافتن عوامل تاثيرگذار بر آن در اين سازمان ها مي باشد.
روش پژوهش: اين تحقيق يک تحقيق علمي بوده و نوع آن کاربردي است و روش آن تجربي که به بررسي تاثير فرهنگ سازماني بر اخلاق حرفه اي مي پردازد.
يافته ها: نتايج پژوهش نشان مي دهد که در سازمان هاي غير دولتي ابعاد فرهنگي مورد بررسي با اخلاق حرفه اي رابطه اي ندارند و فاکتور هاي ديگري در تعيين رويه اخلاق حرفه اي کارکنان موثر است.
نتيجه گيري: مديران در سازمان هاي غير دولتي بر پيش شرط هاي يک رفتار غير اخلاقي و زير بناي اخلاق تاکيد داشته و روش هايي که بر آن اساس افراد مي توانند اخلاقيات را به عنوان يک عادت در محل کار در آورند را استخراج کرده و تکرار کنند. همچنين در اين سازمان ها براي تشويق کارکنان به اخلاق حرفه اي از آن به عنوان معيار اصلي در ساختار پاداش بهره بگيرند. تا احتمال اينکه سازمان غير دولتي از رويه ي اخلاق حرفه اي خارج گردند، بيشتر از پيش کاهش يابد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شورورزی، م.، و لطفی، س. (1391). بررسی ارتباط بین فرهنگ سازمانی و اخلاق حرفه ای در واحد مالی سازمان های غیر دولتی. مدیریت فرهنگی, 6(15), 75-83. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=210453Vancouver : کپی

شورورزی محمدرضا، لطفی ستاره. بررسی ارتباط بین فرهنگ سازمانی و اخلاق حرفه ای در واحد مالی سازمان های غیر دولتی. مدیریت فرهنگی. 1391 [cited 2021June19];6(15):75-83. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=210453IEEE : کپی

شورورزی، م.، لطفی، س.، 1391. بررسی ارتباط بین فرهنگ سازمانی و اخلاق حرفه ای در واحد مالی سازمان های غیر دولتی. مدیریت فرهنگی, [online] 6(15), pp.75-83. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=210453. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 460 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی