برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1392 , دوره  7 , شماره  19 ; از صفحه 1 تا صفحه 11 .
 
عنوان مقاله: 

عوامل تاثيرگذار بر سلامت نظام اداري در تحقق طرح تحول نظام اداري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات
 
چکیده: 

مقدمه و هدف پژوهش: نظام اداري کشور با وجود همه تلاش هاي صورت گرفته در جهت اصلاح آن همچنان فاقد کارايي و پاسخ گويي لازم است. يکي از علل اصلي آن، بي توجهي به ارزش هاي اسلامي و نقش بنيادين آن در تحول و سلامت نظام اداري است. از اين رو، تحقيق حاضر درصدد تبيين عوامل موثر بر سلامت نظام اداري و رشد ارزش هاي اخلاقي در آن مي باشد.
روش پژوهش: اين پژوهش با استفاده از روش توصيفي - تحليل است. جامعه و نمونه آماري اين پژوهش شامل سازمان ها و نهادهايي مي باشد که الگوي تحول اداري را انجام داده و يا در حال انجام مي باشند.
يافته ها: با توجه به نتايج حاصل از تحليل محتوي مي توان چنين نتيجه گرفت که سلامت نظام اداري و رشد ارزش هاي اخلاقي در آن، از يک سو تحت تاثير مباني هستي شناختي و انسان شناختي حاکم بر باورهاي افراد سازماني است و از سوي ديگر تحت تاثير عوامل سه گانه ارزشي، درون سازماني و برون سازماني است.
نتيجه گيري: با توجه به نقش بسزاي نيروي انساني بر سلامت سازماني و نگرش دو بعدي به انسان، ضروري است اولا با اصلاح نظام حقوق و دستمزد نيازهاي مادي و معيشتي کارکنان را برطرف ساخت، ثانيا با برنامه هاي آموزشي - تربيتي زمينه تحول دروني و پيشرفت معنوي کارکنان را فراهم آورد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

صالحی امیری، س.، و شادالویی، ن. (1392). عوامل تاثیرگذار بر سلامت نظام اداری در تحقق طرح تحول نظام اداری. مدیریت فرهنگی, 7(19), 1-11. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=210354Vancouver : کپی

صالحی امیری سیدرضا، شادالویی نوریه. عوامل تاثیرگذار بر سلامت نظام اداری در تحقق طرح تحول نظام اداری. مدیریت فرهنگی. 1392 [cited 2021April14];7(19):1-11. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=210354IEEE : کپی

صالحی امیری، س.، شادالویی، ن.، 1392. عوامل تاثیرگذار بر سلامت نظام اداری در تحقق طرح تحول نظام اداری. مدیریت فرهنگی, [online] 7(19), pp.1-11. Available at: <https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=210354>. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 832 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی