برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي عوامل موثر بر توسعه کارآفريني روستايي در استان سيستان و بلوچستان (با تمرکز بر توسعه مراکز رشد روستايي، توسعه فناوري هاي اطلاعات و ارتباطات و توانمندسازي زنان روستايي)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 
هدف اصلي اين مقاله بررسي عوامل موثر بر توسعه کارآفريني روستايي در استان سيستان و بلوچستان مي باشد. بدين منظور در ابتدا پيشينه تحقيق همراه با تحقيقات صورت گرفته در اين زمينه مورد بررسي قرار گرفت. سپس بر اساس بررسي نظري، متغيرهاي «ايجاد مراکز رشد روستايي»، «توانمندسازي زنان و دختران روستايي» و «توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در روستاهاي استان سيستان و بلوچستان»، به عنوان عوامل موثر بر توسعه کارآفريني روستايي، در روستاهاي استان سيستان و بلوچستان شناسايي شد و بر همين اساس پرسشنامه اي با هماهنگي و استفاده از نظرات خبرگان طراحي گشت و در اختيار نمونه 140 نفري از جامعه آماري دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه هاي استان قرار داده شد. داده هاي جمع آوري شده بعد از کدبندي از طريق آزمون آماري رگرسيون چندگانه با استفاده از نرم افزار آماري SPSS و مدل معادلات ساختاري با استفاده از نرم افزار Lisler مورد تحليل قرار گرفت. در هر دو روش به اعتقاد مشارکت کنندگان در تحقيق حاضر، متغيرهاي توانمندسازي زنان و دختران روستايي استان و توسعه فناوري هاي اطلاعات و ارتباطات در روستاهاي استان با توسعه کارآفريني روستايي ارتباط معني داري ندارند اما متغير ايجاد مراکز رشد روستايي در روستاهاي استان با توسعه کارآفريني روستايي رابطه معني داري دارد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

کرد، ب.، و آبتین، ع. (1392). بررسی عوامل موثر بر توسعه کارآفرینی روستایی در استان سیستان و بلوچستان (با تمرکز بر توسعه مراکز رشد روستایی, توسعه فناوری های اطلاعات و ارتباطات و توانمندسازی زنان روستایی). جغرافیا و توسعه, 11(پیاپی 32), 1-14. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=199885Vancouver : کپی

کرد باقر، آبتین عبدالعزیز. بررسی عوامل موثر بر توسعه کارآفرینی روستایی در استان سیستان و بلوچستان (با تمرکز بر توسعه مراکز رشد روستایی, توسعه فناوری های اطلاعات و ارتباطات و توانمندسازی زنان روستایی). جغرافیا و توسعه. 1392 [cited 2022January20];11(پیاپی 32):1-14. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=199885IEEE : کپی

کرد، ب.، آبتین، ع.، 1392. بررسی عوامل موثر بر توسعه کارآفرینی روستایی در استان سیستان و بلوچستان (با تمرکز بر توسعه مراکز رشد روستایی, توسعه فناوری های اطلاعات و ارتباطات و توانمندسازی زنان روستایی). جغرافیا و توسعه, [online] 11(پیاپی 32), pp.1-14. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=199885. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 305 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی