برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1392 , دوره  12 , شماره  45 ; از صفحه 85 تا صفحه 98 .
 
عنوان مقاله: 

آموزش تشخيص نقش و ترجمه حرف «واو» در متون عربي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

براي هر حرف در زبان مبدا، چند معادل در زبان مقصد با نقش ها و ترجمه هاي متفاوت وجود دارد. از اين رو انتخاب معادل براي آن حرف و نقشي که آن حرف، از ميان انواع نقش هايي که به ذهن خواننده مي آيد، ايفا مي کند يکي از مشکلاتي است که نوآموزان زبان عربي با آن روبه رو هستند.
حرف واو از پرکاربردترين و گسترده ترين حروف در زبان عربي است. اين حرف جزء هم حروف عامل و هم حروف غيرعامل مي باشد، و هم بر سر فعل و هم بر سر اسم در مي آيد و نقش ها و اعراب هاي متفاوتي به کلمه بعد از خود مي دهد، و معناي جديدي را در وراي ارتباط بين کلمات مستقل ايجاد مي کند.
ويژگي واو ايجاد نسبت ميان معاني مختلف و ارتباط بين مفاهيمي است که گاه هيچ ارتباطي به يکديگر ندارند. در ساده ترين معنايش حرف واو همان حرف عطف است که بين دو حالت قرار مي گيرد تا آن ها را به يک شکل و تحت يک حکم و يک اعراب درآورد. اما از آنجا که اين حرف در اشکال و معاني مختلف به کار مي رود، بر آن شديم تا در اين مقاله انواع واو را بررسي کنيم و سپس به تقسيم بندي و آموزش آن بپردازيم. در اين پژوهش قرآن مجيد را محور اصلي اعراب و عرصه تمرين قرار داده ايم. اميدواريم نتايج اين پژوهش بتواند به مولفان کتاب هاي درسي قرآن و عربي در دسته بندي منظم و منطقي آموزش معاني حرف «واو» و انواع آن، احتراز از به کارگيري نابه جاي آن و استعمال دقيق آن کمک کند. همچنين در اين مقاله معلمان با تفاوت استعمال حروف در متون آموزشي آشنا مي شوند که به ايشان در آموزش آسان و روان قواعد به دانش آموزان کمک کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

جیگاره، م.، و اجدادی آرانی، ف. (1392). آموزش تشخیص نقش و ترجمه حرف «واو» در متون عربی. نوآوری های آموزشی, 12(45), 85-98. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=187191Vancouver : کپی

جیگاره مینا، اجدادی آرانی فاطمه. آموزش تشخیص نقش و ترجمه حرف «واو» در متون عربی. نوآوری های آموزشی. 1392 [cited 2021April19];12(45):85-98. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=187191IEEE : کپی

جیگاره، م.، اجدادی آرانی، ف.، 1392. آموزش تشخیص نقش و ترجمه حرف «واو» در متون عربی. نوآوری های آموزشی, [online] 12(45), pp.85-98. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=187191. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 2729 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی