برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1391 , دوره  11 , شماره  44 ; از صفحه 70 تا صفحه 77 .
 
عنوان مقاله: 

تعيين ميزان حداقل غلظت بازدارندگي (MIC) ليزوزيم و آويشن شيرازي روي ليستريا مونوسيتوژنز

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، خیابان آزادی، دانشکده دامپزشکی، گروه بهداشت مواد غذایی
 
چکیده: 

مقدمه: از جمله راه هاي حذف يا کاهش رشد ميکروارگانيسم هاي بيماري زا يا عامل فساد و افزايش مدت زمان نگهداري مواد غذايي استفاده از نگهدارنده هاي مختلف مي باشد.
هدف: تعيين ميزان حداقل غلظت بازدارندگي
(MIC) ليزوزيم و اسانس آويشن شيرازي روي ليستريا مونوسيتوژنز مي باشد.
روش بررسي: در اين مطالعه براي تعيين
MIC از غلظت هاي مختلف اسانس آويشن شيرازي و ليزوزيم به صورت تنها و توام با هم در محيط آبگوشت قلب و مغز (BHI broth) به روش ماکرودايلوشن و ميکرودايلوشن استفاده شد. همچنين اثر غلظت هاي تحت بازدارنده اين ترکيبات بر منحني رشد اين باکتري نيز بررسي شد.
نتايج: بر اساس نتايج به دست آمده، ميزان
MIC اسانس آويشن شيرازي به تنهايي در دو روش، ماکرودايلوشن و ميکرودايلوشن 0.04 درصد به دست آمد، در حالي که در ليزوزيم به تنهايي در غلظت 1000 ميکرو گرم در ميلي ليتر نتوانست مانع رشد باکتري ليستريامونوسايتوژنز شود. در حالت توام در دو روش ميزان 0.02 درصد اسانس و 250 ميکروگرم بر ميلي ليتر ليزوزيم به عنوان کمترين غلظت بازدارنده محاسبه شد. به علاوه اثر ترکيبي غلظت هاي تحت بازدارنده اسانس مورد مطالعه همراه ليزوزيم نشان داد که ليزوزيم به تنهايي و به صورت توام با اسانس آويشن شيرازي باعث افزايش فاز تاخيري و کاهش سرعت رشد باکتري مورد مطالعه شد.
نتيجه گيري: اسانس آويشن شيرازي به همراه ليزوزيم مي تواند به عنوان نگهدارنده طبيعي ضدباکتري ليستريا مونوسايتوژنز در مواد غذايي استفاده شود که استفاده از ليزوزيم مي تواند ميزان موردنياز آويشن شيرازي را کاهش دهد
.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 169
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی