برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

پايايي و روايي مقياس خودکارآمدي جنسي-کنش وري نعوظي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* اهواز، بلوار گلستان، دانشگاه شهید چمران، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، گروه مشاوره
 
چکیده: 

هدف: اين بررسي با هدف ارزيابي پايايي و روايي ماده هاي مقياس خودکارآمدي جنسي-کنش وري نعوظي در ميان دانشجويان انجام شد.
روش: 115 دانشجوي مرد متاهل ساکن در خوابگاه هاي متاهلي و داوطلبان غيرخوابگاهي متاهل دانشگاه شهيد بهشتي تهران که به روش در دسترس نمونه گيري شده بودند، به مقياس خودکارآمدي جنسي-کنش وري نعوظي پاسخ دادند.
يافته ها: ضريب آلفاي کرونباخ اين مقياس
0.95 و در پنج عامل به دست آمده از 0.82 تا 0.91 محاسبه شد. تحليل عاملي اکتشافي به روش چرخش واريماکس و با مقادير ويژه بيشتر از يک، پنج عامل (رابطه جنسي لذت بخش و بدون دلهره، حفظ نعوظ در طي ارتباط جنسي، اطمينان از رويارويي جنسي، رسيدن به اوج لذت جنسي و ميل جنسي دوباره) را شناسايي نمود، که روي هم74.04 % واريانس ماده ها را تبيين مي کرد. همچنين بين نمره کل و پنج عامل استخراج شده همبستگي معنادار به دست آمد. افزون بر آن در  20نفر از مردان خودکارآمدي جنسي بالا و در 17 نفر خودکارآمدي جنسي پايين ديده شد.
نتيجه گيري: روانشناسان باليني و مشاوران خانواده، با تاکيد بر درمان خودکارآمدي جنسي-کنش وري نعوظي مردان، مي توانند از اين مقياس براي شناسايي مراجعان مرد با مشکلات نعوظي، در فعاليت هاي آموزشي و درماني در محيط هاي باليني و مراکز مشاوره بهره گيرند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

رجبی، غ.، و داستان، ن.، و شهبازی، م. (1391). پایایی و روایی مقیاس خودکارآمدی جنسی-کنش وری نعوظی. مجله روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران (اندیشه و رفتار), 18(1 (پیاپی 68)), 74-82. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=177425Vancouver : کپی

رجبی غلامرضا، داستان نصیر، شهبازی مسعود. پایایی و روایی مقیاس خودکارآمدی جنسی-کنش وری نعوظی. مجله روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران (اندیشه و رفتار). 1391 [cited 2021October26];18(1 (پیاپی 68)):74-82. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=177425IEEE : کپی

رجبی، غ.، داستان، ن.، شهبازی، م.، 1391. پایایی و روایی مقیاس خودکارآمدی جنسی-کنش وری نعوظی. مجله روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران (اندیشه و رفتار), [online] 18(1 (پیاپی 68)), pp.74-82. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=177425. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 83 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی