برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1391 , دوره  11 , شماره  43 ; از صفحه 7 تا صفحه 41 .
 
عنوان مقاله: 

تجارب جهاني در زمينه نوآوري هاي آموزشي از منظر شيوه هاي توليد، پذيرش و اجراي نوآوري در آموزش عمومي ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب
 
چکیده: 

هدف اصلي اين پژوهش «شناسايي نوآوري هاي آموزشي از منظر شيوه هاي توليد، پذيرش و اجراي نوآوري در آموزش و پرورش عمومي ايران با توجه به تجارب جهاني و دانش مربوط» و سوال اصلي آن شيوه هاي مختلف توليد، پذيرش و اجراي نوآوري هاي آموزشي در آموزش عمومي است. پژوهش حاضر از نوع ترکيبي بوده که با مطالعه اسناد و مدارک داخلي و کشورهاي هدف و نيز بهره برداري از نظرات صاحب نظران و با استفاده از روش کيفي، داده ها مقايسه، مقوله بندي و مورد تحليل قرار گرفته است. نمونه آماري پژوهش، پنج کشور مالزي، هند، سنگاپور، استراليا و آمريکا مي باشد. ابزارهاي پژوهش شامل اسناد و مدارک به ويژه قوانين و پژوهش هاي انجام شده مربوط به موضوع پژوهش در کشورهاي هدف و در ايران، مصاحبه با متخصصان موضوعي و پرسشنامه محقق ساخته است. در اين پژوهش فرآيند توليد، پذيرش و اجراي نوآوري هاي آموزشي در کشورهاي هدف مورد بررسي قرار گرفته و با در نظر گرفتن شرايط بومي آموزش و پرورش ايران، شيوه هاي فوق تبيين و الگويي در اين خصوص ارائه و اعتباربخشي علمي شده است.
بر اساس تجزيه و تحليل داده هاي حاصل از اعتباربخشي عملي الگو، مطالعات انجام شده، تجارب و قضاوت هاي شهودي و ايماني، نتايج بيانگر آن است که شرايط فعلي نظام آموزشي به هچ وجه براي اجراي الگوي پيشنهادي فوق مناسب نبوده و زمينه هاي لازم براي اجراي آن فراهم نمي باشد. از اينرو اکثر متخصصان عقيده دارند که ابتدا بايد زمينه هاي لازم الگو فراهم شود و مدرسه اي با ويژگي هاي الگوي پيشنهادي، تحقق يابد تا بتوان اميدوار بود که نوآوري آموزشي در نظام آموزشي کشور تحقق عيني پيدا مي کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

تورانی، ح.، و آقایی، ا.، و منطقی، م. (1391). تجارب جهانی در زمینه نوآوری های آموزشی از منظر شیوه های تولید, پذیرش و اجرای نوآوری در آموزش عمومی ایران. نوآوری های آموزشی, 11(43), 7-41. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=176642Vancouver : کپی

تورانی حیدر، آقایی امیر، منطقی مرتضی. تجارب جهانی در زمینه نوآوری های آموزشی از منظر شیوه های تولید, پذیرش و اجرای نوآوری در آموزش عمومی ایران. نوآوری های آموزشی. 1391 [cited 2021September20];11(43):7-41. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=176642IEEE : کپی

تورانی، ح.، آقایی، ا.، منطقی، م.، 1391. تجارب جهانی در زمینه نوآوری های آموزشی از منظر شیوه های تولید, پذیرش و اجرای نوآوری در آموزش عمومی ایران. نوآوری های آموزشی, [online] 11(43), pp.7-41. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=176642. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 157 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی