برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1390 , دوره  1 , شماره  3 ; از صفحه 193 تا صفحه 217 .
 
عنوان مقاله: 

جهاني شدن فرهنگي و قدرت نرم، ضرورت سياستگذاري جديد با رويکرد نرم افزارانه

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه پیام نور، دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 

در عصر جهاني شدن و گسترش تکنولوژيهاي اطلاعاتي و ارتباطاتي شاهد اهميت روزافزون قدرت اطلاعات هستيم. ضرورت بررسي و مطالعه تاثير اين تکنولوژيها به عنوان عنصري از قدرت ملي در اين چارچوب قابل ارزيابي است. اين پژوهش در صدد است تا تاثير تکنولوژيهاي جديد اطلاعاتي و ارتباطاتي را بر سياستگذاري در حوزههاي امنيتي و ديپلماسي بررسي کند. در اين راستا اين سوال طرح شد که «تکنولوژيهاي اطلاعاتي و ارتباطاتي جديد به عنوان بخشي از قدرت نرم چه تاثيري بر سياستگذاري در زمينه امنيت و ديپلماسي داشته است؟»
ادعاي اين مقاله آن است که فناوريهاي جديد به عنوان ابزار اساسي جهاني شدن فرهنگي بازنگري در مفهوم امنيت و ديپلماسي را ضروري ساخته است و با چرخش امنيت از شکل سنتي به چهره جديد آن و طرح و اهميت ديپلماسي عمومي جديد توجه به استراتژيهاي کلان امنيتي دفاعي در چارچوب قدرت نرم ضرورت يافته است. ادعاي يادشده با روش توصيفي، اسنادي و تحليل ثانوي مورد کنکاش و بررسي قرار خواهد گرفت.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

لعل علی زاده، م.، و احمدپوراردجانی، م. (1390). جهانی شدن فرهنگی و قدرت نرم, ضرورت سیاستگذاری جدید با رویکرد نرم افزارانه. مطالعات قدرت نرم, 1(3), 193-217. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=175694Vancouver : کپی

لعل علی زاده محمد، احمدپوراردجانی مژگان. جهانی شدن فرهنگی و قدرت نرم, ضرورت سیاستگذاری جدید با رویکرد نرم افزارانه. مطالعات قدرت نرم. 1390 [cited 2021September21];1(3):193-217. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=175694IEEE : کپی

لعل علی زاده، م.، احمدپوراردجانی، م.، 1390. جهانی شدن فرهنگی و قدرت نرم, ضرورت سیاستگذاری جدید با رویکرد نرم افزارانه. مطالعات قدرت نرم, [online] 1(3), pp.193-217. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=175694. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 198 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی