برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي رابطه اخلاق کسب و کار و مشتري مداري (شرکت کاشي الماس کوير)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مدیریت صنعتی، دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، کرمان، ایران
 
چکیده: 

امروزه اخلاق کسب و کار و مشتري مداري اهميت فراواني پيدا کرده و مباحث علمي زيادي در مورد آن انجام شده است. اگر چه استفاده از واژه مشتري مداري به چند دهه گذشته بر مي گردد که به عنوان مزيت رقابتي براي شرکت ها تبديل شده است ولي مقالاتي که به طور صرف رابطه اخلاق کسب و کار و مشتري مداري را بررسي کند، چندان زياد نيستند.
در اين مقاله ادبيات موجود در زمينه اخلاق کسب و کار، مشتري مداري و همچنين مصاديقي از اخلاق کسب و کار بيان و سپس رابطه آنها با مشتري مداري سنجيده شده است. جامعه آماري اين تحقيق کليه کارمندان شرکت کاشي الماس کوير رفسنجان (160 نفر) مي باشد. با استفاده از تحليل عاملي شاخص هاي اخلاق کسب و کار از ديدگاه ميلر و همچنين شاخص هاي مشتري مداري از ديدگاه انساني تاييد شده است. سپس رابطه بين اخلاق کسب و کار و مشتري مداري با استفاده از ضريب اسپيرمن اندازه گيري شده است.
نتايج تحقيق نشان مي دهد که در شرکت کاشي الماس کوير رفسنجان سطح اخلاق کسب و کار و مشتري مداري بالاي 50 درصد است و رابطه معناداري بين اخلاق کسب و کار و مشتري مداري وجود دارد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

ابراهیمی نژاد، م.، و شول، ع. (1391). بررسی رابطه اخلاق کسب و کار و مشتری مداری (شرکت کاشی الماس کویر). پژوهش های مدیریت در ایران, 16(2 (پیاپی 75)), 19-33. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=175258Vancouver : کپی

ابراهیمی نژاد مهدی، شول عباس. بررسی رابطه اخلاق کسب و کار و مشتری مداری (شرکت کاشی الماس کویر). پژوهش های مدیریت در ایران. 1391 [cited 2021October16];16(2 (پیاپی 75)):19-33. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=175258IEEE : کپی

ابراهیمی نژاد، م.، شول، ع.، 1391. بررسی رابطه اخلاق کسب و کار و مشتری مداری (شرکت کاشی الماس کویر). پژوهش های مدیریت در ایران, [online] 16(2 (پیاپی 75)), pp.19-33. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=175258. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1803 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی