برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1390 , دوره  6 , شماره  2 ; از صفحه 324 تا صفحه 334 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي بودجه ريزي در دانشگاه علوم انتظامي و راه كارهاي اصلاح آن

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم انتظامی
 
چکیده: 

زمينه و هدف: دانشگاه علوم انتظامي به عنوان تنها مركز آموزش عالي در نيروي انتظامي سهم عمده اي در تربيت افسران و همچنين ارتقاء سطح علمي و تحصيلي آنان دارد. با توجه به اهميت دانشگاه در تأمين اهداف نيروي انتظامي و نقش انكارناپذير بودجه ريزي به عنوان ابزاري مهم در دست مديران، بررسي و تجزيه وتحليل آن، هدف اصلي اين پژوهش مي باشد.
روش: در اين تحقيق كاربردي از روش توصيفي- پيمايشي استفاده شده است. جامعه آماري 42 نفر از روسا، اعضا هيات علمي و مسوولين بودجه و مالي دانشگاه و دانشکده هاي تابعه که اطلاعات نسبتا خوبي از بودجه ريزي دارند بوده و به علت محدوديت نفرات، پژوهش به صورت تمام شمار انجام شده است. براي جمع آوري داده ها از مصاحبه، پرسشنامه و مطالعه كتابخانه اي استفاده شده است.
يافته ها: بر اساس تحليل فرضيه، كارا نبودن بودجه ريزي دانشگاه به تاييد رسيد و سپس پيشنهادهايي براي اصلاح بودجه ريزي فعلي دانشگاه ارائه شد.
نتيجه گيري: با توجه به محدوديت هايي كه به علت از بالا به پايين بودن نظام برنامه ريزي و بودجه ريزي دانشگاه وجود دارد، موجي شده تا از حالت استقلال در امر بودجه ريزي كه ديگر دانشگاه هاي كشور، کم و بيش از آن برخوردارند، بي بهره مانده و هم چنين فقدان يك طرح بلندمدت، ميان مدت و کوتاه مدت که در دانشگاه قابليت اجرايي داشته باشد از موضوعات مهم ديگر است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

جوادیان، ر.، و آقائی، ع.، و مرادی، غ.، و قادری، ج. (1390). بررسی بودجه ریزی در دانشگاه علوم انتظامی و راه کارهای اصلاح آن. پژوهش های مدیریت انتظامی (مطالعات مدیریت انتظامی), 6(2), 324-334. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=174754Vancouver : کپی

جوادیان رضا، آقائی علی اصغر، مرادی غلامرضا، قادری جعفرعلی. بررسی بودجه ریزی در دانشگاه علوم انتظامی و راه کارهای اصلاح آن. پژوهش های مدیریت انتظامی (مطالعات مدیریت انتظامی). 1390 [cited 2021July23];6(2):324-334. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=174754IEEE : کپی

جوادیان، ر.، آقائی، ع.، مرادی، غ.، قادری، ج.، 1390. بررسی بودجه ریزی در دانشگاه علوم انتظامی و راه کارهای اصلاح آن. پژوهش های مدیریت انتظامی (مطالعات مدیریت انتظامی), [online] 6(2), pp.324-334. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=174754. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 82 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی