برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1390 , دوره  3 , شماره  9 ; از صفحه 11 تا صفحه 23 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي قصه هاي مجيد هوشنگ مرادي کرماني از منظر تربيتي و اجتماعي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

امروزه آنچه در ادبيات کودکان و نوجوانان و به ويژه در حيطه داستان نويسي آن مطرح است، توجه به اين نکته است که، داستان خلق شده براي کودکان و نوجوانان بايد علاوه بر جنبه سرگرم کنندگي و برانگيختن حس زيبايي شناسي آنان، دربرگيرنده مسائل تربيتي، اجتماعي و اخلاقي نيز باشد؛ به طوري که آنان را در راه کشف هويت و معناي زندگي راهنمايي کند و به آن ها بياموزد که براي تکامل شخصيت فردي شان به چه تجربه هايي نياز دارند.
هدف اين مقاله، بررسي «قصه هاي مجيد» هوشنگ مرادي کرماني از منظر تربيتي و اجتماعي است. نويسنده اثر، با طنزي زيبا و هنرمندانه، مسائل اجتماعي و مشکلات حاکم بر جامعه را بيان مي کند و اين نوع آگاهي دادن طنز گونه از اوضاع و احوال اجتماعي به نوجوان، نقش تربيتي ارزنده اي در شکوفايي فکري و فرهنگي او ايفا مي کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

هاشمیان، ل.، و رجبی همدانی، م. (1390). بررسی قصه های مجید هوشنگ مرادی کرمانی از منظر تربیتی و اجتماعی. عرفانیات در ادب فارسی (ادب و عرفان (ادبستان), 3(9), 11-23. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=174447Vancouver : کپی

هاشمیان لیلا، رجبی همدانی مه سا. بررسی قصه های مجید هوشنگ مرادی کرمانی از منظر تربیتی و اجتماعی. عرفانیات در ادب فارسی (ادب و عرفان (ادبستان). 1390 [cited 2021August01];3(9):11-23. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=174447IEEE : کپی

هاشمیان، ل.، رجبی همدانی، م.، 1390. بررسی قصه های مجید هوشنگ مرادی کرمانی از منظر تربیتی و اجتماعی. عرفانیات در ادب فارسی (ادب و عرفان (ادبستان), [online] 3(9), pp.11-23. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=174447. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1785 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی