برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي ميزان تاثير مديريت دانش بر نوآوري (در ميان مديران و کارکنان شرکت هاي فناور مستقر در پارک علم و فناوري دانشگاه اروميه)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* واحد علوم و تحقیقات ارومیه
 
چکیده: 
دانش به عنوان اساس و مهم ترين عامل رقابت مطرح شده است و در کنار دانش، نوآوري نيز به عنوان مهم ترين عامل جهت بقاي شرکت هاي فناور و دانش بنيان شناخته شده است. فرايند دانش آفريني، همان توليد دانش و در نهايت تبديل آن به محصولات و خدمات از طريق مفهوم نوآوري است. تحقيقات مربوط به نوآوري بيان مي کند که شرکت ها در تبديل تکنولوژي جديد به موفقيت تجاري، نيازمند دارايي هاي مکمل از جمله خلاقيت و نوآوري مي باشند. شرکت هايي با ابداع گري هاي بزرگتر، در پاسخ به محيط هاي متغير و در توسعه توانايي هاي جديدي که به آنها اجازه رسيدن به عملکرد بهتر را مي دهد، موفق تر خواهند بود. هدف از اين تحقيق بررسي ميزان تاثير مديريت دانش بر نوآوري در شرکت هاي فناور مستقر در پارک علم و فناوري دانشگاه اروميه مي باشد. پژوهش حاضر از نظر هدف کاربردي و از نظر ماهيت از نوع توصيفي و همبستگي مي باشد. يافته هاي پژوهش نشان دهنده وجود رابطه معنادار بين مديريت دانش و نوآوري (محصول، فرايند، تدريجي و بنيادي) مي باشد بنابراين توجه بيشتر شرکت ها به مديريت دانش، باعث افزايش نوآوري در آنها خواهد گرديد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

یوسفی، ا.، و فیضی، ج.، و سلیمانی، م. (1390). بررسی میزان تاثیر مدیریت دانش بر نوآوری (در میان مدیران و کارکنان شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه ارومیه). ابتکار و خلاقیت در علوم انسانی, 1(3), 29-51. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=172740Vancouver : کپی

یوسفی احسان، فیضی جعفرصادق، سلیمانی محمد. بررسی میزان تاثیر مدیریت دانش بر نوآوری (در میان مدیران و کارکنان شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه ارومیه). ابتکار و خلاقیت در علوم انسانی. 1390 [cited 2021December03];1(3):29-51. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=172740IEEE : کپی

یوسفی، ا.، فیضی، ج.، سلیمانی، م.، 1390. بررسی میزان تاثیر مدیریت دانش بر نوآوری (در میان مدیران و کارکنان شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه ارومیه). ابتکار و خلاقیت در علوم انسانی, [online] 1(3), pp.29-51. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=172740. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 195 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی