3 SID.ir | بررسي تطبيقي نگرش دانشجويان کارشناسي و کارشناسي ارشد مجموعه پرديس دانشگاه مازندران نسبت به فن آوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي
برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

 
عنوان مقاله: 

بررسي تطبيقي نگرش دانشجويان کارشناسي و کارشناسي ارشد مجموعه پرديس دانشگاه مازندران نسبت به فن آوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه کتابداری و اطلاع رسانی، دانشگاه تبریز / دانشگاه تهران
 
چکیده: 

هدف: هدف از انجام اين پژوهش بررسي نگرش دانشجويان کارشناسي و کارشناسي ارشد مجموعه پرديس دانشگاه مازندران نسبت به فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي مي باشد.
روش: روش انجام آن توصيفي پيمايشي مي باشد. نمونه آماري به ترتيب مقطع 357 و 228 نفر بودند که به صورت تصادفي طبقه اي انتخاب شدند.

يافته ها: نتايج نشان داد که نمرات دانشجويان دوره کارشناسي در آشنايي با فناوري هاي اطلاعاتي و 
13.27ارتباطي و براي دانشجويان دوره کارشناسي ارشد 15.88 بود. تنها 1.3 درصد از دانشجويان کارشناسي اظهار داشته اند که در حد متوسط از فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي استفاده آموزشي و پژوهشي مي کنند. ميزان ميانگين آشنايي دانشجويان کارشناسي ارشد به فناوري بيش از ميزان ميانگين دانشجويان کارشناسي مي باشد و تفاوت معني داري با يکديگر دارند. همچنين ميزان ميانگين استفاده آموزشي و پژوهشي دانشجويان کارشناسي ارشد از فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي بيش از دانشجويان کارشناسي بوده و تفاوت معني داري با هم دارند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 111
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی