برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي ميزان كلسترول سرم و ارتباط آن با چربيهاي دريافتي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

کلسترول و بخصوص کلسترول LDL بزرگترين نقش را در ايجاد بيماريهاي قلبي - عروقي بعهده دارد. از مهمترين عوامل محيطي موثر روي اين بيماريها تغذيه فرد مي باشد.
جهت اطلاع از ميزان کلسترول سرم و ارتباط آن با ميزان کلسترول و چربيهاي دريافتي مطالعه اي از نوع Cross Sectional روي 628 نفر زن و مرد 65-35 ساله ساکن مناطق بيستگانه شهر تهران انجام شد.
نتايج بدست آمده نشان داد که در  59.6درصد موارد کلسترول تام و در 59 درصد موارد کلسترول LDL بترتيب کمتر از 200 و 130 ميلي گرم در دسي ليتر مي باشد که براي سلامتي بسيار مناسب تشخيص داده شده است. برعکس ميزان کلسترول HDL در 63.6 درصد زنان و 81.9 درصد مردان زير 40 ميلي گرم در دسي ليتر است و اين امر باعث مي شود تا نسبت بين کلسترول LDL به کلسترول HDL که يکي از عوامل مهم خطر بيماريهاي عروق محسوب مي شود بالا رود.
بررسي وضع تغذيه اين افراد نشان داد که بيش از 50 درصد جمعيت بيشتر از 75 گرم چربي در روز مصرف مي کند که دو سوم آن از نوع اشباع است. مقدار کلسترول دريافتي در 90 درصد جمعيت در محدوده مقدار توصيه شده که 300 گرم است مي باشد.
از لحاظ آماري ارتباط معني داري بين چربيهاي دريافتي و کلتسرول سرم مشاهده نگرديد. از اين مطالعه نتيجه گرفته شد که هيپرکلسترولمي در کمتر از 10 درصد جمعيت مشاهده ميشود ولي کمبود کلسترول HDL بسيار قابل توجه بوده و بايد بعنوان يک عامل خطر مهم در جمعيت ايراني مورد توجه قرار گيرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 308
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی