برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تحول در مفهوم و پارادايم برنامه ريزي کاربري اراضي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تهران، تهران، ایران
 
چکیده: 

با شروع هزاره سوم و تغييرات ايجاد شده در تمام ابعاد زندگي، پارادايم کاربري اراضي نيز بايد يک دگرديسي در تلاقي با جهان و هزاره جديد داشته باشد، چرا که سبک زندگي سنتي امروز بشر متناسب با نياز جامعه اطلاعاتي که در حال شکل گيري است، نمي باشد، بنابراين ارائه يک الگوي مناسب از برنامه ريزي کاربري اراضي با توجه به «کاربري هاي مجازي»، در عصري که از آن با عنوان عصر اطلاعات ياد مي شود، ضروري است.
اين مقاله با روش توصيفي - تحليلي و با ديدگاه انتقادي، شيوه فعلي برنامه ريزي کاربري اراضي در سطح شهر را به نقد کشيده و با بازتعريفي از نظام برنامه ريزي کاربري اراضي، به مدد شيوه هاي نوين و بهينه، بنيان انديشه اي جديد را که از آن با عنوان کاربري هاي مجازي ياد مي شود، پي مي افکند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

زیاری، ک.، و حسینی، س.، و حسینی، س.، و مینایی، م. (1389). تحول در مفهوم و پارادایم برنامه ریزی کاربری اراضی. برنامه ریزی و آمایش فضا (مدرس علوم انسانی), 14(2 (پیاپی 66)), 43-60. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=166545Vancouver : کپی

زیاری کرامت اله، حسینی سیدعلی، حسینی سیدمحمد، مینایی مسعود. تحول در مفهوم و پارادایم برنامه ریزی کاربری اراضی. برنامه ریزی و آمایش فضا (مدرس علوم انسانی). 1389 [cited 2021July23];14(2 (پیاپی 66)):43-60. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=166545IEEE : کپی

زیاری، ک.، حسینی، س.، حسینی، س.، مینایی، م.، 1389. تحول در مفهوم و پارادایم برنامه ریزی کاربری اراضی. برنامه ریزی و آمایش فضا (مدرس علوم انسانی), [online] 14(2 (پیاپی 66)), pp.43-60. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=166545. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 283 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی