برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

توليد مخمر غني شده با سلنيوم به روش طراحي پلاکت برمن

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه تحقیقات علوم و صنایع غذایی، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور، دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی
 
چکیده: 

سابقه و هدف: امروزه، کمبود سلنيوم در رژيم غذايي با وجود اهميت تغذيه اي آن در بسياري از جوامع مطرح است. مخمر غني شده با سلنيوم که حاصل رشد ساکارومايسس سرويزيه در محيط کشت غني از سلنيوم است، به عنوان يک منبع غني از شکل آلي سلنيوم راه حل مناسبي براي جبران کمبود اين عنصر به حساب مي آيد. زيرا زيست دسترسي، پايداري بالا، قابليت هضم و جذب و کاربرد وسيعي در گروه هاي مختلف غذايي دارد.
مواد و روش ها: در مطالعه حاضر با استفاده از طراحي پلاکت برمن اثر شرايط مختلف کشت شامل دما (
28°C و 30°C4.5) pHو 5.8)، دور همزن (130 و 160 دور در دقيقه)، مدت تخمير (24 و 48 ساعت)، ميزان تلقيح (30 و 60 گرم در ليتر)، غلظت منبع سلنيوم ( 15 µg/mlو 25) و زمان افزودن منبع سلنيوم به محيط کشت (0 و 9 ساعت) در بيوترانسفورماسيون سلنيوم در مخمر مورد بررسي قرار گرفت. مقدار سلنيوم در مخمر به روش جذب اتمي کوره اي انجام شد.
يافته ها: نتايج نشان داد که غلظت منبع سلنيوم، ميزان تلقيح، دماي کشت و زمان افزودن منبع سلنيوم به محيط کشت هم چنين مدت تخمير به ترتيب عوامل موثر بر بازده نهايي بيوترانسفورماسيون سلنيوم و تشکيل سلنيوم آلي هستند. با تغيير سطوح اين متغيرها بيوترانسفورماسيون سلنيوم و تجمع سلنيوم آلي در سلول هاي مخمر در محدوده
287.6-107.9، 93.27-269.05 mg/kgحاصل شد.
نتيجه گيري: بهترين شرايط توليد با حداکثر جذب و تجمع سلنيوم آلي در مخمر عبارت است از: دماي کشت
28°C ؛ pH=5.8؛ دور همزن 130 rpm؛ مدت تخمير 48 ساعت؛ ميزان تلقيح30 g/l ؛ غلظت منبع سلنيوم 25 µg/ml و زمان افزودن منبع سلنيوم به محيط کشت 9 ساعت پس از شروع تخمير.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 250
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی