برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

ارزيابي کارايي شعب بانک اقتصاد نوين با ترکيبي از روش شبکه عصبي و تحليل پوششي داده ها

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه ریاضی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران شمال، تهران، ایران
 
چکیده: 

در سال هاي اخير با ورود تکنولوژي هاي جديد و اينترنت، رقابت موجود بين بانك ها افزايش چشمگيري داشته است. بانك هاي بزرگ و قدرتمند، اهداف پيش بيني شده خود را با جديت پيگيري مي کنند تا توان رقابتي خود را بالا ببرند. تجزيه و تحليل کارايي شعب در بانکداري نوين، آزموني براي مديريت اين بانك هاست. مديريت بانك ها، در جستجوي دلايل ناکارايي شعب براي رفع آن ها هستند. اين کار باعث مي شود تا نتيجه رقابت خود با ديگران را مشاهده کنند. بانک اقتصاد نوين با شعار پيشرو بودن در بانکداري الکترونيکي، تلاش زيادي را در گسترش سطح فعاليت هاي بانکي خود در کشور انجام داده است و با هدفمند کردن فعاليت هر يک از شعب، تلاش زيادي براي تحقق شعارهاي خود انجام داده است. محاسبه کارايي شعب بانک اقتصاد نوين در سال هاي 1386، 1387 موضوع اين مقاله مي باشد.
اين مقاله با ترکيبي از يک روش شبکه عصبي و تحليل پوششي داده ها به عنوان دو روش ناپارامتريک براي ارزيابي کارايي شعب بانک استفاده کرده است. داده ها مربوط به 40 شعبه بانک در سال هاي 1386 و 1387 جمع آوري و ميزان کارايي هر يک از شعب محاسبه گرديده است. در ادامه به تجزيه و تحليل نتايج پرداخته و راهکارهايي در جهت بهبود کارايي شعب ارايه شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

محرابیان، س.، و ساعتی مهتدی، ص.، و هادی، ع. (1390). ارزیابی کارایی شعب بانک اقتصاد نوین با ترکیبی از روش شبکه عصبی و تحلیل پوششی داده ها. تحقیق در عملیات در کاربردهای آن (ریاضیات کاربردی), 8(4 (پیاپی 31)), 29-39. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=164839Vancouver : کپی

محرابیان سعید، ساعتی مهتدی صابر، هادی علی. ارزیابی کارایی شعب بانک اقتصاد نوین با ترکیبی از روش شبکه عصبی و تحلیل پوششی داده ها. تحقیق در عملیات در کاربردهای آن (ریاضیات کاربردی). 1390 [cited 2021July30];8(4 (پیاپی 31)):29-39. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=164839IEEE : کپی

محرابیان، س.، ساعتی مهتدی، ص.، هادی، ع.، 1390. ارزیابی کارایی شعب بانک اقتصاد نوین با ترکیبی از روش شبکه عصبی و تحلیل پوششی داده ها. تحقیق در عملیات در کاربردهای آن (ریاضیات کاربردی), [online] 8(4 (پیاپی 31)), pp.29-39. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=164839. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 229 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی