برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

اثرات اعتبارات بانك كشاورزي بر متغيرهاي كلان بخش كشاورزي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

بانك كشاورزي به عنوان تنها بانك تخصصي در امور كشاورزي، اعتبارات را به صورت اعتبارات جاري، سرمايه‌اي و ذخيره در سيستم بانكي مي‌پردازد و به صورت تخصصي در اين مرحله فعاليت مي‌كند. اين بانك همراه با ساير بانكهاي تأمين كننده سرمايه كه به عنوان يكي از عوامل توليد محسوب مي‌گردد- مشغول به فعاليت است و در اين راه تلاشهاي بسيار و عملكرد مناسبي را به همراه داشته است.
در اين تحقيق اثر اعتبارات بانك كشاورزي بر دو متغير كلان بخش كشاورزي؛ شامل ارزش افزوده و سرمايه‌گذاري، طي دوره 1348 الي 1379 با استفاده از روش يوهانسون و مدل
VAR مورد بررسي قرار گرفت. نتيجه حاصل از تحقيق نشان مي‌دهد كه اعتبارات بانك كشاورزي، ارتباط بلندمدتي با دو متغير ارزش افزوده و سرمايه‌گذاري بخش كشاورزي ندارد.
اگر شوكي در زمان حال به اندازه يك انحراف معيار بر سيستم
VAR وارد شود، سرمايه‌گذاري و به نوبه آن ارزش افزوده بخش كشاورزي به ترتيب كاهش را از خود نشان مي‌دهند كه سهم ارزش افزوده و سرمايه‌گذاري بخش كشاورزي در انحراف معيار هر شوك در هر دوره بيشتر از اعتبارات بانك كشاورزي است و اعتبارات بانك كشاورزي در هر شوك از ثبات بيشتري برخوردار است و از عامل بي‌ثباتي در هر شوك نيز مي‌توان از دو متغير ارزش افزوده و سرمايه‌گذاري بخش كشاورزي نام برد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 140
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی