برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1390 , دوره  14 , شماره  46 ; از صفحه 71 تا صفحه 78 .
 
عنوان مقاله: 

الزامات و حوزه هاي مرتبط با ارزيابي آمادگي سازمان ها براي پياده سازي پرونده الکترونيک سلامت

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مدیریت اطلاعات بهداشتی درمانی، مرکز تحقیقات مدیریت و اقتصاد سلامت، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
 
چکیده: 

مقدمه: طي 20 سال گذشته پيشرفتهاي زيادي در فناوري اطلاعات و به خصوص در حوزه بهداشت و درمان بوجود آمده و در نتيجه اشکال مختلفي از پرونده الکترونيک نيز مورد بحث قرار گرفته و يا طراحي و پياده سازي شده اند.
مروري بر مطالعات: هر چند که پياده سازي پرونده الکترونيک سلامت داراي مزاياي فراواني است ولي متاسفانه در بعضي از موارد ايجاد يک سيستم پرونده الکترونيک سلامت به نظر پيچيده و مشکل مي آيد. ارزيابي آمادگي سلامت الکترونيک، بخشي از ارزيابي پيش از پياده سازي است و ضرورتي اساسي است که در اولويت پياده سازي به شمار مي رود. ارزيابي آمادگي روشي است که توسط آن، جنبه هاي مختلف يک سازمان بررسي شده و آمادگي هر يک از اجزاي سازمان سنجيده مي گردد و بنابراين بهره گيري از اين ارزيابي است که منجر به تصميم گيري صحيح مي گردد، و به دنبال آن شناسايي عوامل موثر و ملزومات چنين ارزيابي بسيار ضروري است.
بحث و نتيجه گيري: با استفاده از نتايج اين ارزيابي مي توان کاستي هاي موجود در زمينه پذيرش پرونده الکترونيک سلامت را شناسايي نموده و براي رفع آن ها برنامه ريزي و اقدام نمود. هدف از اين مطالعه شناسايي جايگاه ارزيابي آمادگي در نقشه پياده سازي پرونده الکترونيک با نگاهي مفصل به الزامات و حوزه هاي مرتبط با اين ارزيابي و عمدتا از جنبه فني آن است تا بتواند راهنماي مديران و مجريان پرونده الکترونيک سلامت در اجراي اين قبيل پروژه ها باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

عجمی، س.، و کتابی، س.، و سقاییان نژاداصفهانی، س.، و حیدری، آ. (1390). الزامات و حوزه های مرتبط با ارزیابی آمادگی سازمان ها برای پیاده سازی پرونده الکترونیک سلامت. مدیریت سلامت, 14(46), 71-78. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=157241Vancouver : کپی

عجمی سیما، کتابی سعیده، سقاییان نژاداصفهانی سکینه، حیدری آسیه. الزامات و حوزه های مرتبط با ارزیابی آمادگی سازمان ها برای پیاده سازی پرونده الکترونیک سلامت. مدیریت سلامت. 1390 [cited 2021September26];14(46):71-78. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=157241IEEE : کپی

عجمی، س.، کتابی، س.، سقاییان نژاداصفهانی، س.، حیدری، آ.، 1390. الزامات و حوزه های مرتبط با ارزیابی آمادگی سازمان ها برای پیاده سازی پرونده الکترونیک سلامت. مدیریت سلامت, [online] 14(46), pp.71-78. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=157241. 

 
بازدید یکساله 240 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی