4 SID.ir | بررسي تاثير فرآوري با سرکه و آب نمک بر سميت و خاصيت ضدديابتي عصاره ميوه حنظل (.Citrullus colocynthis (L.) Schrad) در موش صحرايي
برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي تاثير فرآوري با سرکه و آب نمک بر سميت و خاصيت ضدديابتي عصاره ميوه حنظل (.Citrullus colocynthis (L.) Schrad) در موش صحرايي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* کرج، پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی
 
چکیده: 

مقدمه: ميوه حنظل براي درمان ديابت مصرف مي ‌شود. حنظل در حيوانات ديابتي و بيماران ديابتي نوع دوم، سطح گلوکز خون را کنترل نموده است. حنظل در دوزهاي بالا سمي است که جهت کاهش سميت، آن را مدتي در سرکه يا آب نمک قرار مي ‌دهند.
هدف: تاثير فرآوري با سرکه و آب نمک بر سميت و خاصيت ضدديابتي حنظل در موش صحرايي بررسي شد.
روش بررسي: تعيين
LD50 (دوز کشنده ميانه): عصاره ‌هاي هيدروالکلي فرآوري نشده و فرآوري شده با آب نمک و سرکه حنظل در دوزهاي مختلف از راه خوراکي يک مرتبه به گروه‌ هاي 10 تايي موش ‌هاي صحرايي نر و ماده ويستار سالم گاواژ و تعداد حيوانات مرده در هر گروه طي 72 ساعت پس از گاواژ مشخص شد. بررسي اثر ضدديابتي: موش ‌هاي صحرايي نر ويستار با تزريق صفاقي 125 ميلي‌ گرم بر کيلوگرم آلوکسان ديابتي شدند. هر عصاره با دوز‌ 20 ميلي ‌گرم بر کيلوگرم روزانه براي مدت 1 ماه به گروه 10 تايي موش‌ هاي ديابتي گاواژ و سرانجام سطح گلوکز خون به دست آمده از وريد دمي (به روش گلوکز اکسيداز) پس از 8 ساعت ناشتايي تعيين شد.
‌نتايج
: LD50 عصاره ‌هاي فرآوري نشده و فرآوري شده با آب نمک و سرکه به ترتيب 200، 250 و 250 ميلي ‌گرم بر کيلوگرم بود. سه عصاره سطح گلوکز خون را به طور معني ‌دار در مقايسه با کنترل کاهش دادند (p<0.05).
‌نتيجه ‌گيري: فرآوري با آب نمک يا سرکه مي ‌تواند سميت حنظل را ضمن حفظ اثر ضدديابتي کاهش دهد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 118
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی