برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

سبک ‌هاي تدريس اعضاي هيات ‌علمي دانشکده‌ هاي تابعه دانشگاه علوم پزشکي ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مرکز تحقیقات مقاومت‌های میکروبی، گروه آمار و ریاضی، دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی، دانشگاه علوم پزشکی تهران
 
چکیده: 

مقدمه: با توجه به اهميت و نقش سبک ‌هاي تدريس در ميزان يادگيري و رضايت ‌مندي دانشجويان، اين مطالعه با هدف بررسي سبک ‌هاي تدريس اعضاي هيات ‌علمي دانشکده ‌هاي تابعه دانشگاه علوم پزشکي ايران به منظور ارتقاي آگاهي اساتيد از سبک ‌هاي تدريس و توجه بيشتر به کاربرد سبک تدريس مناسب انجام گرفت.
روش ‌ها: در اين مطالعه توصيفي مقطعي، پرسشنامه ترجمه‌ شده و خودايفاي سبک تدريس در اختيار تمامي اعضاي هيات ‌علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران در نيمسال دوم سال تحصيلي 89-88 قرار داده شد. هر مدرس با توجه به سبک تدريس خود در کلاس درس تئوري، به هر يک از گزينه‌ هاي پرسشنامه نمره ‌اي بين 1 تا 4 را داد. پرسشنامه ‌ها با استفاده از روش ‌هاي آماري توصيفي، آزمون کاي دو و دستورالعمل پرسشنامه مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت.
نتايج: اکثريت اعضاي هيات علمي دانشکده‌ هاي تابعه دانشگاه علوم پزشکي ايران، ارائه مفهوم به صورت کاربردي، يادگيري عمقي، پردازش شناختي به صورت اجرايي و فعاليت‌ هاي مشارکتي را ترجيح مي ‌دهند. هيچگونه ارتباط معناداري بين سبک تدريس با دانشکده محل تدريس، سابقه تدريس، و مرتبه علمي به دست نيامد.
نتيجه ‌گيري: با توجه به نتايج به دست آمده و ترجيح سبک‌ هاي خاص تدريس، پيشنهاد مي‌ شود به تطابق سبک‌ هاي تدريس با سبک‌ هاي يادگيري دانشجويان و يا به عبارتي به تعامل تدريس - يادگيري توجه بيشتري شود
.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 131
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی