برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تعيين عوامل موثر بر انتخاب نوع زايمان توسط زنان باردار در شهرستان کاشان

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* کاشان، کیلومتر 5 بلوار قطب راوندی، دانشکده پرستاری و مامایی، گروه مامایی
 
چکیده: 

سابقه و هدف: با توجه به افزايش سزارين و براي شناسايي پديده هايي که در اين زمينه تاثير دارند، اين پژوهش با هدف بررسي ديدگاه هاي پزشکان متخصص و دستياران زنان در کاشان در خصوص نوع زايمان و دلايل آمار بالاي سزارين انجام شده است.
مواد و روش ها: در اين تحقيق تحليل محتوي، اطلاعات به صورت مصاحبه نيمه ساختاري جمع آوري گرديد. در نهايت، 11 نفر پزشک و دستيار زنان در مطالعه شرکت کردند. انتخاب شرکت کننده براي متخصصين به روش مبتني بر هدف بود. دو نفر اول از داوطلبين در دسترس و نفرات بعدي با رعايت تنوع از نظر ديدگاه و سابقه کاري و به پيشنهاد شرکت کنندگان انتخاب مي شدند. تجزيه و تحليل داده ها در اين مطالعه، به روش شيواکومجرن صورت گرفت. پس از بازخواني متن داده ها، جملات و مفاهيم کليدي موجود در آن استخراج و طبقه بندي نهايي انجام شد.
نتايج: يافته هاي مطالعه نشان داد ترس از درد زايمان عامل مهمي در ترغيب بيمار و همراهان وي در انتخاب سزارين است. داشتن تجربه خوب از زايمان قبلي از عوامل موثر در انتخاب زايمان طبيعي ذکر شد. فاکتورهاي موثر بر انتخاب نوع زايمان در چهار طبقه شامل عوامل مربوط به بيمار، شرايط زايمان، فرهنگ جامعه و پيامدهاي سزارين و زايمان طبيعي قرار گرفته که برخي از آنها تسهيل کننده سزارين و برخي تسهيل کننده زايمان طبيعي بودند.
نتيجه گيري: بر اساس نتايج حاصل از اين مطالعه بايستي توجه به عوامل مختلف موثر بر انتخاب نوع زايمان مورد تاکيد قرار گيرند. توجه به ترس بيمار از درد زايمان و خوشايندسازي تجربه زايمان و فرهنگ سازي اهميت ويژه اي دارند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

باقری، ا.، و مسعودی علوی، ن.، و عباس زاده، ف. (1391). تعیین عوامل موثر بر انتخاب نوع زایمان توسط زنان باردار در شهرستان کاشان. فیض, 16(2 (پی در پی 62)), 147-153. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=152900Vancouver : کپی

باقری اعظم، مسعودی علوی نگین، عباس زاده فاطمه. تعیین عوامل موثر بر انتخاب نوع زایمان توسط زنان باردار در شهرستان کاشان. فیض. 1391 [cited 2021October22];16(2 (پی در پی 62)):147-153. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=152900IEEE : کپی

باقری، ا.، مسعودی علوی، ن.، عباس زاده، ف.، 1391. تعیین عوامل موثر بر انتخاب نوع زایمان توسط زنان باردار در شهرستان کاشان. فیض, [online] 16(2 (پی در پی 62)), pp.147-153. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=152900. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 145 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی