برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي نوع ادبي سفرنامه

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه شهید بهشتی
 
چکیده: 

رشد فزاينده انتشار سفرنامه در سال هاي اخير در كشورهاي اروپايي بخصوص در فرانسه و رويكرد به سمت مطالعه ادبيات سفرنامه از نظر تئوري و نوع ادبي، ما را بر آن داشت تا در اين مقاله به مطالعه نوع ادبي سفرنامه بپردازيم. بدين ترتيب مطالعه مشكلات مربوط به ارائه تعريف مشخص از نوع ادبي سفرنامه و چندگانه بودن فرم و قالب آن، ما را به سمت طرح مساله تعريف سفرنامه رهنمون ساخت.
در اين مقاله با هدف پرداختن به مطالعه نوع ادبي كه «ژان ماري شفر» در كتاب خود با عنوان«نوع ادبي چيست»، به آن پرداخته است، سفرنامه را از نظر ادبي مورد مطالعه قرار داده ايم. بدين ترتيب در اين مقاله با در نظر گرفتن تقسيم بندي انجام شده براي سفرنامه به وجود نقطه تلاقي چند نوع ادبي در سفرنامه پي خواهيم برد. در اين مقاله همچنين به روايت و توصيف و تحول آن در اين نوع ادبي خواهيم پرداخت.

اصل مقاله بصورت متن کامل انگليسي، در بخش انگليسي قابل رويت است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

هوشمند، ن. (1389). بررسی نوع ادبی سفرنامه. قلم, 6(12), 43-64. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=150643Vancouver : کپی

هوشمند نرگس. بررسی نوع ادبی سفرنامه. قلم. 1389 [cited 2021October26];6(12):43-64. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=150643IEEE : کپی

هوشمند، ن.، 1389. بررسی نوع ادبی سفرنامه. قلم, [online] 6(12), pp.43-64. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=150643. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 489 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی