نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1390 , دوره  8 , شماره  22 ; از صفحه 24 تا صفحه 35 .
 
عنوان مقاله: 

طراحي مدل تلفيقي براي ارزيابي عملکرد کارکنان دانشگاه ها با استفاده از تحليل پوششي داده ها و مجموعه هاي فازي (مطالعه موردي)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 
منابع انساني توانا و کارآمد، مي تواند سازمان را کارآمد و سودآور نمايد و مفيد به حال جامعه باشد و کل کشور را شکوفا کند. به همين دليل از ديرباز کشورها و سازمانها بر روي اين نيروي با ارزش سرمايه گذاري کرده و سعي در شکوفا کردن و بهسازي آن دارند. بهسازي نيروي انساني باعث بينش و بصيرت عميق تر، دانش و معرفت بالاتر و مهارتهاي بيشتر کارکنان در اجراي وظايف و مسووليت هاي شغلي مي شود؛ در نتيجه موجب نيل به هدف هاي سازماني با کارايي و اثربخشي بيشتر مي گردد. بهسازي نيروي انساني متضمن وجود سيستمي است که ضمن ارزيابي عملکرد کارکنان، بگونه اي منظم نتيجه عملکردشان را به خودشان برساند تا فرد به بازنگري در رفتار و عملکرد خود بنمايد. به همين ترتيب لازم است چنين بازخوردي به برنامه ريزان نيروي انساني جهت تنظيم و تجديد نظر در برنامه هاي آموزشي داده شود.در اين مقاله مدل ارزيابي عملکرد کارکنان که براي دانشگاه آزاد اسلامي فيروزکوه طراحي شده ارائه مي گردد. در اين راستا سعي شده است تا با استفاده از تکنيک هاي تحليل پوششي داده ها، کارايي کارکنان دانشگاه در حوزه هاي مختلف تعيين شود. از آنجايي که وضعيت برخي از معيارها بصورت دقيق قابل بيان نمي باشد و داراي ابهام و عدم اطمينان است، لذا در اين مقاله براي امتيازدهي به اين دسته از معيارها، متغيرهاي زباني در نظر گرفته مي شود که با لحاظ کردن اعداد فازي متناسب و استفاده از تئوري مجموعه فازي، محاسبات مربوط به معيارهاي مورد نظر انجام مي پذيرد. در اين تحقيق، به طور مشخص نحوه ايجاد يک مدل تلفيقي مبتني بر DEA و مجموعه هاي فازي ارزيابي کارکنان توضيح داده شده و قابليت آن در محيط هاي واقعي تشريح شده است.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
  • ندارد
 
طرح های مرتبط: 
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

اسفندیار، م.، و فلاح جلودار، م.، و درویش متولی، م. (1390). طراحی مدل تلفیقی برای ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه ها با استفاده از تحلیل پوششی داده ها و مجموعه های فازی (مطالعه موردی). پژوهشگر (مدیریت) (Journal of Industrial Strategic Management), 8(22), 24-35. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=149486Vancouver : کپی

اسفندیار محمد، فلاح جلودار مهدی، درویش متولی محمدحسین. طراحی مدل تلفیقی برای ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه ها با استفاده از تحلیل پوششی داده ها و مجموعه های فازی (مطالعه موردی). پژوهشگر (مدیریت) (Journal of Industrial Strategic Management). 1390 [cited 2022May24];8(22):24-35. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=149486IEEE : کپی

اسفندیار، م.، فلاح جلودار، م.، درویش متولی، م.، 1390. طراحی مدل تلفیقی برای ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه ها با استفاده از تحلیل پوششی داده ها و مجموعه های فازی (مطالعه موردی). پژوهشگر (مدیریت) (Journal of Industrial Strategic Management), [online] 8(22), pp.24-35. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=149486. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 489 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی