برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مقايسه تاثير مصرف نان جو دوسر واقعي با نان جو رايج عرضه شده در تهران، بر سطح سرم گلوکز و چربي در سرم مبتلايان به ديس ليپيدمي و ديابت نوع 2

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه معاونت غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 
چکیده: 

مقدمه: به منظور مقايسه تاثير نان جو دوسر واقعي (Oat) با نان جو رژيمي (بارلي) بر پروفايل چربي و قند مبتلايان به ديس ليپيدمي و ديابت نوع 2، اين پژوهش روي مراجعين به انجمن ديابت ايران انجام گرفت.
مواد و روش ها: پژوهش به صورت مطالعه اي دوسو کور روي 36 فرد مبتلا به ديابت نوع 2، بر اساس قند خون ناشتاي بيشتر از 126 ميلي گرم در صد ميلي ليتر و يکي از شاخص هاي ليپيدي خارج از حد طبيعي انجام شد. بيماران به طور تصادفي در يکي از گروه هاي نان
A و B قرار گرفتند. به تمام بيماران، روزانه 250 گرم نان جو دوسر يا نان جو عرضه شده در بازار به مدت 3 هفته داده شد. در ابتدا، پس از 10 روز و انتهاي دوره پژوهش، 5 سي سي خون ناشتاي وريدي از آزمودني ها گرفته شد. پس از يک دوره پاکسازي سه هفته اي، آزمودني هاي هر گروه به گروه مقابل منتقل گرديد و اقدامات مرحله قبل در مورد آنها تکرار شد.
يافته ها: يافته هاي اين پژوهش نشان داد در هر دو گروه، تمام شاخص هاي متابوليکي و تن سنجي به جز
WHR بهبود پيدا کرد. ميزان تغييرات قند خون ناشتا در گروه دريافت کننده نان جو دوسر و نان جو رژيمي به ترتيب 32±2.7- و 6.2±9.2- ميلي گرم در صد ميلي ليتر و ميزان کلسترول HDL- در گروه بارلي (رژيمي) و نان جو دوسر به ترتيب 1.34±0.2 و 9.2±1.8 ميلي گرم بود.
نتيجه گيري: پژوهش کنوني نشان داد که نان هاي تهيه شده از جو دوسر و جو (بارلي) در بهبود شاخص هاي تن سنجي و متابوليکي موثر هستند و اثرات سودمند نان تهيه شده با جو دوسر در کاهش قند خون و کلسترول HDL- به مراتب بيشتر است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 208
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی