برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1389 , دوره  - , شماره  49 ; از صفحه 105 تا صفحه 141 .
 
عنوان مقاله: 

اينترپرس سرويس؛ يک خبرگزاري جهاني براي کشورهاي جهان سوم

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علامه طباطبایی
 
چکیده: 

در اين مقاله، پژوهشگر درصدد يافتن پاسخ اين پرسش است که چگونه خبرگزاري اينترپرس سرويس به عنوان يک خبرگزاري براي کشورهاي جهان سوم، توانسته سلطه خبري خبرگزاري هاي بزرگ کشورهاي غربي را تعديل کرده و به صورت يک رقيب جدي در برابر آنها ظاهر شود؟
در اين مقاله، از روش اسنادي – کتابخانه اي سود برده شده است.
نتايج نشان مي دهد که خبرگزاري اينترپرس سرويس به عنوان يک خبرگزاري مهم جهان سومي، توانسته نقش عمده اي، در جريان بين المللي اخبار و گفتمان غالب بر اين جريان، ايفا کند. به عبارتي اين خبرگزاري با استفاده از امکانات موجود، و با بهره گيري از مفاهيم بنيادي و شيوه روزنامه نگاري توسعه اي - انتقادي و با اتخاذ خط مشي مستقل خبري، نابرابري و عدم تعادل اطلاعات بين المللي را به طور جدي، به چالش کشانده است. در واقع، امروز، اينترپرس سرويس در دنياي اخبار و اطلاعات بين المللي، به زبان و صدايي تبديل شده که بيانگر آرزوها، آرمان ها، ايده ها، خواست ها، مطالبات و تلاش هاي کشورهاي جهان سوم است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

اسدی، ع. (1389). اینترپرس سرویس؛ یک خبرگزاری جهانی برای کشورهای جهان سوم. فصلنامه علوم اجتماعی, -(49), 105-141. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=131574Vancouver : کپی

اسدی عباس. اینترپرس سرویس؛ یک خبرگزاری جهانی برای کشورهای جهان سوم. فصلنامه علوم اجتماعی. 1389 [cited 2021April16];-(49):105-141. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=131574IEEE : کپی

اسدی، ع.، 1389. اینترپرس سرویس؛ یک خبرگزاری جهانی برای کشورهای جهان سوم. فصلنامه علوم اجتماعی, [online] -(49), pp.105-141. Available at: <https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=131574>. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 0 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی