برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1387 , دوره  3 , شماره  3 ; از صفحه 357 تا صفحه 372 .
 
عنوان مقاله: 

علل عدم موفقيت به کار گيري GPS در گشت انتظامي در شهر مقدس مشهد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

سيستم موقعيت ياب جهاني يک سيستم متکي به ماهواره است که براي هدايت و تعيين موقعيت مورد استفاده قرار مي گيرد. اين سيستم مي تواند مکان (طول و عرض جغرافيايي و ارتفاع) سرعت، مسير، جهت حرکت، فاصله و زمان باقيمانده تا مقصد، زاويه انحراف از مسير موقعيت هاي ثبت شده و شمال جغرافيايي را نشان داده و مقصد شما را با توجه به نيازتان به درستي هدايت نمايند و متعلق به ايالت متحده آمريکا مي باشد.
سيستم
GPS امکان فني بسيار دقيق توانمندي است که مي تواند در کنترل واحدهاي گشت بسيار موثر واقع شود. پليس با توجه به نوع ماموريت ها و حساسيت بالاي آن شديدا به چنين فن آوري نيازمند بوده و نمي تواند به دور از پيشرفت هاي علمي و تجهيزات مدرن، ايفاي نقش نموده بهره وري را افزايش دهد. هدف کلي اين تحقيق شناسايي و بررسي علل عدم موفقيت به کارگيري سيستم GPS در گشت هاي انتظامي مشهد مقدس مي باشد. بدين منظور با طرح چهار فرضيه 1– همراه نبودن تجهيزات لازم در کنار GPS ضعف آموزش کارکنان 3– عدم حمايت بعضي از کارکنان و مديران 4– ضعف در برنامه ريزي مناسب. جامعه آماري تحقيق عبارتند از، روساي کلانتري ها و سر کلانتر فرماندهي انتظامي شهرستان مشهد و جمعا 40 نفر مي باشند. براي هر فرضيه چهار شاخص تعيين و پرسشنامه اي با 61 سوال اصلي طراحي شده که پس از اطمينان از روايي و پايايي، اجرا و داده هاي گردآوري شده از طريق نرم افزار SGPS مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. درنهايت هر چهار فرضيه تحقيق مورد تاييد قرار گرفتند. علاوه بر آن هر يک از فرضيات تحقيق مورد بررسي و اولويت بندي شده است. با توجه به نتايج حاصل از سوالات پرسشنامه، پيشنهاداتي نيز جهت بهبود عملکرد نيروي انتظامي در راستاي به کارگيري سيستم GPS در جهت پيشگيري از وقوع جرايم ارايه گرديد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

اخباری، م.، و خرسند، ح.، و چالاکی راد، ع. (1387). علل عدم موفقیت به کار گیری GPS در گشت انتظامی در شهر مقدس مشهد. پژوهش های مدیریت انتظامی (مطالعات مدیریت انتظامی), 3(3), 357-372. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=129062Vancouver : کپی

اخباری محمد، خرسند حسن، چالاکی راد عباس. علل عدم موفقیت به کار گیری GPS در گشت انتظامی در شهر مقدس مشهد. پژوهش های مدیریت انتظامی (مطالعات مدیریت انتظامی). 1387 [cited 2021May16];3(3):357-372. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=129062IEEE : کپی

اخباری، م.، خرسند، ح.، چالاکی راد، ع.، 1387. علل عدم موفقیت به کار گیری GPS در گشت انتظامی در شهر مقدس مشهد. پژوهش های مدیریت انتظامی (مطالعات مدیریت انتظامی), [online] 3(3), pp.357-372. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=129062. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 116 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی