نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1389 , دوره  7 , شماره  26 ; از صفحه 177 تا صفحه 199 .
 
عنوان مقاله: 

نااطميناني در بازار آتي هاي نفت خام و تاثير آن در پيش بيني قيمت و نوسان درآمدهاي نفتي (با ارایه الگویي مناسب براي پيش بيني قيمت و درآمد نفت خام)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 
اين مقاله در ابتدا با بررسي بازار آتي هاي نفت خام و شناسایي ريسک هاي موجود دراين بازار مدلي را که در آن ارتباط قابل قبولي ميان قيمت در بازار آتي ها و قيمت اسپات ارایه دهد، معرفي مي کند و سپس با توجه به اين ساختار، چارچوبي را که بتواند پيش بيني مناسبي از قيمت نفت داشته باشد و در نتيجه عايدي اطمينان بخشي از خريد و فروش نفت حاصل کند ارایه مي دهد. لذا با توجه به فرايندي که در شکل گيري انتظارات در بازار بورس وجود دارد و با استفاده از تحليل هاي فني و استفاده از روشي مناسب براي داده کاوي و مدل سازي، برآوردهایي از قيمت نفت خام و عايدي حاصل از آن به دست آمد و نتايج در سه حالت بررسي شد: 1- زماني که ورودي ها الگوي انتظارات تطبيقي است، 2- وقتي ورودي ها قواعد تحليل فني است و 3- ترکيب موارد اول و دوم، نتايج نشان مي دهد که حالت سوم ضمن کاهش ريسک عايدي ها مقدار عايدي تجمعي را نسبت به حالت هاي اول و دوم به ترتيب %70 و %10 افزايش مي دهد. هم چنين به کارگيري انتظارات تطبيقي در کنار قواعد تحليل فني مقادير پيش بيني را دقيق تر مي کند.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
  • ندارد
 
طرح های مرتبط: 
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

وافی نجار، د.، و عرفانی فرد، ع. (1389). نااطمینانی در بازار آتی های نفت خام و تاثیر آن در پیش بینی قیمت و نوسان درآمدهای نفتی (با ارایه الگویی مناسب برای پیش بینی قیمت و درآمد نفت خام). مطالعات‌ اقتصاد انرژی‌, 7(26), 177-199. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122886Vancouver : کپی

وافی نجار داریوش، عرفانی فرد علی. نااطمینانی در بازار آتی های نفت خام و تاثیر آن در پیش بینی قیمت و نوسان درآمدهای نفتی (با ارایه الگویی مناسب برای پیش بینی قیمت و درآمد نفت خام). مطالعات‌ اقتصاد انرژی‌. 1389 [cited 2022May18];7(26):177-199. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122886IEEE : کپی

وافی نجار، د.، عرفانی فرد، ع.، 1389. نااطمینانی در بازار آتی های نفت خام و تاثیر آن در پیش بینی قیمت و نوسان درآمدهای نفتی (با ارایه الگویی مناسب برای پیش بینی قیمت و درآمد نفت خام). مطالعات‌ اقتصاد انرژی‌, [online] 7(26), pp.177-199. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122886. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 318 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی