برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

عوامل موثر در توانمندسازي منابع انساني

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مدیریت دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر
 
چکیده: 

توجه به نيروي انساني در سازمانها طي سالهاي اخير بخش عظيمي از زمان و سرمايه سازمانهاي پيشرو را به خود اختصاص داده است. اکنون مديران هوشمند مي دانند که هر قدر در زمينه توسعه و ارتقاي نيروي انساني سرمايه گذاري کنند، موفقيت، کارايي و برتري رقابتي سازمان خود را تضمين کرده اند. ادعا شده است که موثرترين راه به دست آوردن مزيت رقابتي در شرايط فعلي، با توجه به تغييرات و تحولات شگرف، کارامدتر و توانمند کردن منابع انساني سازمانهاست.
در اين نوشتار سعي شده است عواملي که برتوانمندسازي منابع انساني در سازمانها اثرگذارند مانند: توان ذهني، توان جسمي، مهارت، دانش و انگيزه بررسي شوند. نتايج نشان مي دهد که اين عوامل پنجگانه موجب بالندگي و توانمندسازي منابع انساني مي شوند و عامل اساسي و مهمي در توسعه و بقاي سازمانها به خصوص در بازارهاي رقابتي به شمار مي آيند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

محمدی، ح. (1388). عوامل موثر در توانمندسازی منابع انسانی. تعاون و کشاورزی (تعاون), 20(204-205), 1-19. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122547



Vancouver : کپی

محمدی حامد. عوامل موثر در توانمندسازی منابع انسانی. تعاون و کشاورزی (تعاون). 1388 [cited 2021November28];20(204-205):1-19. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122547



IEEE : کپی

محمدی، ح.، 1388. عوامل موثر در توانمندسازی منابع انسانی. تعاون و کشاورزی (تعاون), [online] 20(204-205), pp.1-19. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122547.



 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1162 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی