برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

افزايش توان راکتور همجوشي در سيستم سه لايه اي دوتريوم– تريتيوم با در نظر گرفتن اثر برهنه سازي ميون از ذرات (muon stripping effect)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه فیزیک، واحد مرودشت، دانشگاه آزاد اسلامی، مرودشت، ایران
 
چکیده: 

مقدمه: دستيابي به انرژي سالم و پايدار از جمله مسايلي است که جهان امروز با آن دست به گريبان است و اين امر باعث بروز رقابتهاي شديدي بين کشور هاي پيشرفته دنيا براي يافتن روشهاي جديد در اين زمينه شده است. يکي از اين روشها که توجه بسياري از دانشمندان در نقاط مختلف دنيا را به خود معطوف کرده است بدست آوردن انرژي از طريق فرآيند همجوشي هسته اي است.
هدف: در اين مقاله ضمن بررسي همجوشي به روش کاتاليزور ميوني در سيستم سه لايه اي
D / T ,T2 ,D2 به بررسي تاثير اثر برهنه سازي ميون از ذرات آلفا در اين سيستم که در مطالعات قبلي اين سيستم در نظر گرفته نشده بود پرداخته شده است. در مشاهدات اخير ديده شد که در يک واکنش همجوشي مي تواند مولكول شبه پايدار (dtm)* توليد گردد.
روش بررسي: در اينجا ضمن در نظر گرفتن تمامي شاخه هاي ممکن همجوشي در اين سيستم سه لايه اي ا به روش محاسبات عددي با استفاده از نرم افزار Rung Kutta 45-Maple حل شده اند که نتايج آن در جداول (3) و (4) و (5) و (6) آورده شده است.
نتايج: در اين مقاله ضمن استفاده از اين شاخه همجوشي و همچنين اثر برهنه سازي که در مطالعات قبلي اين سيستم در نظر نگرفته نشده بود، توان همجوشي و آهنگ چرخش ميون در اين سيستم سه لايه اي محاسبه مي گردد.
نتيجه گيري: محاسبات نشان مي دهد که با در نظر گرفتن اين اثر در اين سيستم به ازا هر ميون 82.6 همجوشي صورت گرفته و آهنگ چرخش ميون 18 درصد نسبت به سيستم قبل افزايش داشته است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

ایزدنشان، ح.، و قرآن نویس، م. (1389). افزایش توان راکتور همجوشی در سیستم سه لایه ای دوتریوم– تریتیوم با در نظر گرفتن اثر برهنه سازی میون از ذرات (muon stripping effect). علوم پایه (دانشگاه آزاد اسلامی), 20(75 (ویژه نامه فیزیک)), 45-54. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122465Vancouver : کپی

ایزدنشان حیدر، قرآن نویس محمود. افزایش توان راکتور همجوشی در سیستم سه لایه ای دوتریوم– تریتیوم با در نظر گرفتن اثر برهنه سازی میون از ذرات (muon stripping effect). علوم پایه (دانشگاه آزاد اسلامی). 1389 [cited 2021September28];20(75 (ویژه نامه فیزیک)):45-54. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122465IEEE : کپی

ایزدنشان، ح.، قرآن نویس، م.، 1389. افزایش توان راکتور همجوشی در سیستم سه لایه ای دوتریوم– تریتیوم با در نظر گرفتن اثر برهنه سازی میون از ذرات (muon stripping effect). علوم پایه (دانشگاه آزاد اسلامی), [online] 20(75 (ویژه نامه فیزیک)), pp.45-54. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122465. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 115 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی