برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي زيبايي شناسي سفالينه هاي کاشان دوره ايلخاني بر اساس آراي آن شبرد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

فن و هنر سفالگري کاشان سابقه ديرينه دارد. در طي اين سابقه طولاني ويژگيهاي مشخصي را در آن مي توان مشاهده نمود که از جهات مختلف شايسته تحقيق و مطالعه است. اين فن و هنر در دوره هاي مختلف تحول و تکامل يافته است. اين تحول و تکامل در دوره اسلامي بسيار چشمگير بوده و در مقايسه با دوره هاي قبل داراي اهميت بسياري مي باشد. از جمله دوره هايي که سفال کاشان داراي درخشش و اهميت بوده دوره ايلخاني مغول مي باشد. توليد ظروف لعابي در کنار ترکيب بندي عناصر چيني و اسلامي و حل شدن آن در عناصر ايراني، هنر اين دوران را داراي ويژگي خاصي کرده است.
در اين مقاله با توجه به پژوهش کتابخانه اي و اسنادي به بررسي زيبايي شناسي آثار سفالي دوره ايلخاني کاشان بر اساس آراي آن شبرد با تاکيد بر برجستگي هاي هنري همچون بازنمود، فرانمود و فرم پرداخته شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

چیت سازیان، ا.، و سعادت میرقدیم، س. (1389). بررسی زیبایی شناسی سفالینه های کاشان دوره ایلخانی بر اساس آرای آن شبرد. نقش مایه, 3(5), 61-66. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=121801Vancouver : کپی

چیت سازیان امیرحسین، سعادت میرقدیم سیده نرگس. بررسی زیبایی شناسی سفالینه های کاشان دوره ایلخانی بر اساس آرای آن شبرد. نقش مایه. 1389 [cited 2021October18];3(5):61-66. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=121801IEEE : کپی

چیت سازیان، ا.، سعادت میرقدیم، س.، 1389. بررسی زیبایی شناسی سفالینه های کاشان دوره ایلخانی بر اساس آرای آن شبرد. نقش مایه, [online] 3(5), pp.61-66. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=121801. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 180 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی