برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

روابط ايرانيان و اندلسيان

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
*
 
چکیده: 

يکي از روشن ترين نمونه هاي تضامن، همبستگي و پيوستگي ميان ملل مختلف را در روابط و پيوندهاي استوار ميان دو ملت ايراني و اندلسي - در عصر اسلامي اندلس - مي يابيم. تا پيش از اسلام هيچ رابطه اي ميان اين دو ملت ديده نمي شود چنانکه پس از جدا شدن اندلس از دنياي اسلام نيز همه پيوندهاي عصر اسلامي ميان آنان از هم گسست.
ديدارهاي مکرر ايرانيان از اندلس و اندلسيان از ايران از اوايل قرن دوم هجري آغاز شد و تا يورش مغولان به دنياي اسلام ادامه يافت. روابط اين دو ملت تا آنجا رسيد که يک مسلمان اندلسي لغت نامه اي از زبان فارسي به عربي تدوين کرد و يک مسلمان ايراني شيوه هاي زندگي و آداب و رسوم و حتي فنون موسيقي و آرايشگري ايرانيان را به اندلسيان آموخت و اينک گفتاري پيرامون اين ارتباط دوسويه.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

تهامی، ف. (1382). روابط ایرانیان و اندلسیان. مجله علوم انسانی, 10(3-4), 1-10. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=12021Vancouver : کپی

تهامی فاطمه سادات. روابط ایرانیان و اندلسیان. مجله علوم انسانی. 1382 [cited 2021October24];10(3-4):1-10. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=12021IEEE : کپی

تهامی، ف.، 1382. روابط ایرانیان و اندلسیان. مجله علوم انسانی, [online] 10(3-4), pp.1-10. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=12021. 

 
بازدید یکساله 88 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی