برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1389 , دوره  5 , شماره  16 ; از صفحه 25 تا صفحه 38 .
 
عنوان مقاله: 

به کارگيري پنل هاي چندلايه فلزي-کامپوزيتي در سازه و بدنه خودرو به منظور افزايش ايمني عابر پياده

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

در بيشتر كشورهاي اتحاديه اروپا، تعداد تلفات جاده اي در طول بيست سال اخير كاهش يافته است. طراحي خودرو و روش هاي تكنيكي جديد در مورد ايمني، موجب جلوگيري از تصادفات شده و همچنين رفتار راننده و عابرپياده و سرويس فوري اورژانس و اعمال قوانين ترافيكي، همه و همه به اين موضوع كمك كرده است. اخيرا فعاليت هاي زيادي در اتحاديه اروپا براي افزايش ايمني عابرپياده به عمل آمده است. بدين منظور كميته اروپايي رسيدگي به ايمني خودرو تشكيل و مطالعات مختلفي در مورد ايمني عابرپياده انجام شد. وظيفه اين گروه تعيين روش هاي آزمون و حدنصاب مورد قبول است كه خودروها در هنگام تصادف با عابرپياده بايد به آن برسند. بر اساس اين تحقيقات روش هاي آزمون و قوانين براي حفاظت از عابرپياده در برخورد از جلو تعيين شد.
بررسي آمار تصادف در کشورهاي مختلف نشان مي دهد که بيشتر تصادفات منجر به مرگ عابرپياده مربوط به برخورد سر به قسمت جلوي خودرو است که يکي از روش هاي جديد کاهش صدمات، تغيير جنس سازه و بدنه خودرو و جايگزين کردن پنل يک پارچه فلزي با پنل هاي چندلايه کامپوزيتي-فلزي مخصوصا در قسمت درب موتور است. اين امر باعث مي شود ميزان شتاب وارد بر سر عابرپياده به ميزان قابل توجهي کاهش يافته و در نتيجه از ميزان مرگ ناشي از تصادفات کاسته شود. به کارگيري پنل هاي چندلايه در سازه و بدنه خودرو، مزيت هاي ديگري همچون افزايش جذب انرژي تصادف در اين نوع پنل و کاهش صدمه به سرنشين خودرو و کاهش وزن و مصرف سوخت خودرو را به همراه دارد. در اين مقاله چگونگي به کارگيري پنل هاي چندلايه کامپوزيتي-فلزي در سازه و بدنه خودرو را مورد بررسي قرار داده و مزيت هاي به کارگيري آنها را بيان مي داريم.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مرزبان راد، ج.، و خلیلی، ح. (1389). به کارگیری پنل های چندلایه فلزی-کامپوزیتی در سازه و بدنه خودرو به منظور افزایش ایمنی عابر پیاده. مطالعات مدیریت ترافیک, 5(16), 25-38. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=118608Vancouver : کپی

مرزبان راد جواد، خلیلی حمیدرضا. به کارگیری پنل های چندلایه فلزی-کامپوزیتی در سازه و بدنه خودرو به منظور افزایش ایمنی عابر پیاده. مطالعات مدیریت ترافیک. 1389 [cited 2021May13];5(16):25-38. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=118608IEEE : کپی

مرزبان راد، ج.، خلیلی، ح.، 1389. به کارگیری پنل های چندلایه فلزی-کامپوزیتی در سازه و بدنه خودرو به منظور افزایش ایمنی عابر پیاده. مطالعات مدیریت ترافیک, [online] 5(16), pp.25-38. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=118608. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 218 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی