برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1389 , دوره  10 , شماره  1 ; از صفحه 95 تا صفحه 83 .
 
عنوان مقاله: 

کاربرد مدل VERDICT به منظور ارزيابي آمادگي الکتروني در صنعت خودروسازي ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* بخش مهندسی صنایع، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 

امروز تبادل اطلاعات از طريق اينترنت و به کارگيري فناوري هاي نوين در فرايندهاي کسب و کار، ضمن ايفاي نقش مهمي در افزايش بهره وري سازمانها، جايگاه ويژه اي را در بيشتر صنايع به خود اختصاص داده است. از اين رو شناخت و بررسي عوامل موثر بر پذيرش و به کارگيري موثر فناوري هاي جديد، به عنوان گام نخست در بهره گيري کارآمد از ابزارهاي مبتني بر وب، همواره مورد توجه کشورها و صاحبان صنايع بوده و از ديد علمي نيز در سالهاي اخير محور بسياري از مطالعات گسترده در حوزه ارزيابي آمادگي الکترونيکي بوده است. از سوي ديگر در بازار رقابتي کنوني جهان، صنعت خودرو سازي جزو صنايع پيشتاز در استفاده از فناوري هاي نوين و بهره گيري مناسب از ابزار تجارت الکترونيک براي افزايش بهره وري در فرآيند هاي مختلف فروش و خدمات پس از فروش همواره مورد توجه ويژه قرار داشته است.
تحقيق حاضر با توجه به نياز کنوني کشور در استفاده موثر از ابزارهاي تجارت الکترونيک، به ارزيابي آمادگي الکترونيکي در صنعت خودروسازي ايران به ويژه در بخش فروش و خدمات پس از فروش شرکت ايران خودرو مي پردازد. در اين مقاله از مدل
VERDICT براي اولين بار در صنعت خودروسازي استفاده شده و توسط آن آمادگي الکترونيکي نمايندگي هاي فروش و خدمات پس از فروش شرکت ايران خودرو در سطح کشور با توزيع و جمع آوري پرسشنامه هاي بازنگري شده مدل، ارزيابي شده است.
همچنين با مقايسه نتايج به دست آمده با نتايج تحقيقي که در انگلستان انجام شده، روابط عوامل موثر بين گروه هاي اصلي و تاثير گذار بر روند نهايي ارزيابي آمادگي الکترونيکي شناسايي و در قالب مدلي به توصيف آنها پرداخته شده است. ضمن آنکه چهارچوبي براي معرفي و ارزيابي زير گروهاي موثر بر ارزيابي آمادگي الکترونيکي در سطح سازمان معرفي شده است.

(اصل مقاله به صورت متن كامل انگليسي در بخش انگليسي قابل رويت است.)

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 134
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی