برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1389 , دوره  2 , شماره  2 ; از صفحه 107 تا صفحه 121 .
 
عنوان مقاله: 

انقلاب اسلامي و نقش بين المللي ايران در منطقه

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 

در اين پژوهش نقش بين المللي ايران در منطقه پس از انقلاب اسلامي (سال 1357) مورد مطالعه و بررسي قرار گرفته است. براي انجام اين پژوهش، شيوه ها و زمينه هاي مختلفي که ايران از طريق آن تلاش کرده است حوزه نفوذ خود را در منطقه توسعه بخشد، مطرح و بررسي شده است.
نتايج تحقيق نشان داد كه فعاليت هاي ايران عمدتا در ابعاد فرهنگي – مذهبي (اعزام مبلغ به خارج از کشور)، بهداشتي - درماني، توسعه و عمران، رسانه اي و ورزشي انجام شده است و اين اقدامات تا حدي به ايفاي نقش بين المللي ايران در منطقه کمک کرده است. اين گونه اقدامات ايران نشان از علاقه و توانمندي ايران براي حضور در خارج از مرزهايش دارد. شرايط جغرافيايي کشور و آرمانهاي فرامرزي انقلاب اسلامي نيز بستر اين امر را فراهم آورده است.
اين تحقيق به روش توصيفي - تحليلي و با استفاده از منابع کتابخانه اي و اسنادي انجام شده و چگونگي حضور ايران در محيط فراملي را براي ايفاي نقش منطقه اي خود تبيين مي کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

احمدی، س.، و لطفی، ح. (1389). انقلاب اسلامی و نقش بین المللی ایران در منطقه. نگرش های نو در جغرافیای انسانی (جعرافیای انسانی), 2(2), 107-121. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=118222Vancouver : کپی

احمدی سیدعباس، لطفی حیدر. انقلاب اسلامی و نقش بین المللی ایران در منطقه. نگرش های نو در جغرافیای انسانی (جعرافیای انسانی). 1389 [cited 2021May13];2(2):107-121. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=118222IEEE : کپی

احمدی، س.، لطفی، ح.، 1389. انقلاب اسلامی و نقش بین المللی ایران در منطقه. نگرش های نو در جغرافیای انسانی (جعرافیای انسانی), [online] 2(2), pp.107-121. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=118222. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 72 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی