برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1382 , دوره  13 , شماره  1 ; از صفحه 83 تا صفحه 88 .
 
عنوان مقاله: 

صرع مقاوم به درمان در كودكان

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مرکز طبی کودکان، دانشگاه علوم پزشکی تهران
 
چکیده: 

صرع مقاوم و کنترل نشده از مشکلات خطير طب کودکان است که توان و تجربه پزشکان و سيستم هاي بهداشتي درماني را به چالش مي گيرد. تلاش به منظور يافتن راه حل درماني موثر جهت کنترل اين تشنجات از ديگر چالش هاي موجود در اين رابطه است.
به منظور نتيجه گيري از اين تلاش ها لازم است برخورد با اين گونه بيماران سازمان يافته و توام با تجزيه و تحليل باشد و طرح درماني که براي آنان ارائه مي شود عوامل غير قابل اجتناب فيزيولوژيک و پاتولوژيک و همچنين عوامل اجتناب ناپذير اگزوژن راکه سبب مقاومت به درمان مي شوند مورد توجه قرار دهد. در عين حال بايد در هر طرح درماني ملاحظات فرهنگي، اجتماعي، سن و جنس بيماران را نيز که هر يک به تنهايي مي تواند در شکست درمان دخيل باشد مورد توجه قرار دهد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

زمانی، غ. (1382). صرع مقاوم به درمان در کودکان. مجله بیماریهای کودکان ایران, 13(1), 83-88. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=11635Vancouver : کپی

زمانی غلامرضا. صرع مقاوم به درمان در کودکان. مجله بیماریهای کودکان ایران. 1382 [cited 2021November27];13(1):83-88. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=11635IEEE : کپی

زمانی، غ.، 1382. صرع مقاوم به درمان در کودکان. مجله بیماریهای کودکان ایران, [online] 13(1), pp.83-88. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=11635. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 134 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی