برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تاثير طول الياف پلي پروپيلن و درصد اختلاط آن در بتن بر روي خصوصيات مقاومت فشاري و خمشي بتن

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مهندسی نساجی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، اراک، ایران
 
چکیده: 

نوع بتن مورد استفاده براي ساخت و ساز و نحوه تهيه آن در صنايع ساختمان سازي بسيار حايز اهميت مي باشد. امروزه تحقيقات زيادي در مورد استفاده از مواد گوناگون بعنوان تقويت کننده در بتن ها صورت گرفته است که از جمله موادي که کاربرد آن رو به گسترش مي باشد الياف نساجي است.
استفاده از تقويت کننده هايي مانند الياف پلي پروپيلن در انواع محصولات بتني به جهت تقويت خواص بتن بعنوان يک راه کار مناسب مي باشد که از ديرباز تاکنون مورد بررسي بسياري از محققين قرار گرفته است. در اين تحقيق به تاثير استفاده از الياف پلي پروپيلن با طول هاي مختلف و درصد هاي وزني معين در بتن و بررسي خواص ايجاد شده بخصوص در مورد مقاومت فشاري و خمشي بتن پرداخته شده است.
نتايج حاصله از آزمايشات نشان مي دهد که افزودن الياف پلي پروپيلن در کمترين حالت
4.4 درصد و در بيشترين حالت 9.4 درصد باعث افزايش مقاومت فشاري بتن و در مورد مقاومت خمشي افزودن اين الياف در کمترين حالت 4 درصد و در بيشترين حالت 6.3 درصد باعث افزايش شده است. در مجموع استفاده از مقادير معيني از الياف در بتن نه تنها بر روي خواص فشاري و خمشي بتن تاثير نامطلوب نمي گذارد بلکه باعث افزايش مقاومت فشاري و مقاومت خمشي بتن نيز مي گردد .

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

لهراسبی، ف.، و قاسم نیا، ع.، و منصوری، ع. (1387). تاثیر طول الیاف پلی پروپیلن و درصد اختلاط آن در بتن بر روی خصوصیات مقاومت فشاری و خمشی بتن. فناوری نساجی (علوم و تکنولوژی نساجی), 4(1), 93-100. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=114504



Vancouver : کپی

لهراسبی فرشاد، قاسم نیا علی، منصوری عباس. تاثیر طول الیاف پلی پروپیلن و درصد اختلاط آن در بتن بر روی خصوصیات مقاومت فشاری و خمشی بتن. فناوری نساجی (علوم و تکنولوژی نساجی). 1387 [cited 2021September25];4(1):93-100. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=114504



IEEE : کپی

لهراسبی، ف.، قاسم نیا، ع.، منصوری، ع.، 1387. تاثیر طول الیاف پلی پروپیلن و درصد اختلاط آن در بتن بر روی خصوصیات مقاومت فشاری و خمشی بتن. فناوری نساجی (علوم و تکنولوژی نساجی), [online] 4(1), pp.93-100. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=114504.



 

 
بازدید یکساله 380 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی