برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

اثر عصاره آبي تخم گياه گشنيز بر كاهش درد حاد و مزمن در موش سوري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مرکز تحقیقات فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی سمنان
 
چکیده: 

سابقه و هدف: نتايج حاصل از مطالعات قبلي دال بر اين است كه عصاره گياه گشنيز (Coriandrium Sativum) احتمالا در تعديل درد در انسان و حيوان دخالت دارد. هدف اين پژوهش بررسي اثر گشنيز بر درد حاد و مزمن (در مدل آزمون فرمالين) درموش سوري ‌بود.
مواد و روش‌ها: در اين مطالعه، موش‌هاي نر سوري نژاد آلبينو (35 سر در گروه‌هاي 7 تايي) با وزن 25 تا30 گرم مورد استفاده قرار گرفتند. در گروه‌هاي آزمايش عصاره گشنيز با دوزهاي 100 و 200 ميلي‌گرم به ازاي هركيلوگرم وزن و در گروه حلال با هم حجم آن سالين به صورت داخل صفاقي 30 دقيقه قبل از آزمون فرمالين به همه موش‌ها تزريق شد. ملاك‌هاي ارزيابي درد در آزمون فرمالين شامل مدت زمان ليسيدن اندام و بالا نگه داشتن آنها در طي مراحل حاد (5 دقيقه اول) و مزمن (15 تا 40 دقيقه) بعد از تزريق فرمالين (25 ميكروليتر از محلول 5%) در كف پاي راست حيوان بود.
يافته‌ها: نتايج نشان داد كه عصاره گشنيز در هر دو دوز تزريقي به طور معني‌داري زمان پاسخ‌دهي حيوانات به محرك‌هاي دردزا را در درد حاد و مزمن در مدل آزمون فرمالين كاهش مي‌دهد (p<0.01)، به طوري كه دوز 100 ميلي‌گرم به ازاي هر كيلوگرم به ميزان 82/0 و دوز 200 ميلي‌گرم به ازاي هر كيلوگرم به ميزان 91/0 درد حاد و مزمن را كاهش داده‌اند.
نتيجه‌گيري: يافته‌هاي اين مطالعه نشان مي‌دهد كه عصاره گياه گشنيز سبب كاهش درد
حاد و مزمن (افزايش بي‌دردي) به دنبال تزريق فرمالين مي‌شود. براي پي‌بردن به مكانيسم‌هاي ضددردي عامل فوق لازم است مطالعات بيشتري انجام شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 133
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی