برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده پزشکی، گروه باکتری شناسی
 
چکیده: 

زمينه و هدف: عفونت هاي ميکروبي انساني از چالش هاي مهم بهداشتي محسوب مي شود و مسوولين در اين زمينه با مشکلات عديده اي مخصوصا مقاومت باکتري ها نسبت به آنتي بيوتيک ها مواجه هستند. هدف اين تحقيق، ارزيابي اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز عليه برخي از باكتري هاي پاتوژن مي باشد.
مواد و روش ها: دراين مطالعه تجربي آزمايشگاهي اسانس زيره سبز از دانه آن تخليص شد. براي بررسي عملکرد ضد باکتريايي اسانس از روش انتشار از ديسك با استفاده از اندازه گيري قطر هاله مهاري و تعيين حداقل غلظت مهاري توسط روش ميكروبراث دايلوشن بر روي چندين رده استاندارد باکتريايي استفاده شد. در بررسي اثرات سينرژيستي و آنتاگونيستي، سويه هاي استاندارد باکتريايي بر روي محيط حاوي اسانس کشت داده شده و سپس ديسک هاي آنتي بيوتيکي بر روي آن قرار گرفت.
يافته ها: بر اساس تست انتشار ديسک در آگار بيشترين ميزان هاله عدم رشد مربوط به باسيلوس سرئوس با قطر 44 ميلي متر مشاهده شد. اسانس فعاليت هم افزايي با جنتاميسين (10 ميکروگرم) را بر اشريشيا كلي نشان داد.
نتيجه گيري: اسانس زيره سبز مي تواند به تنهايي يا در تركيب با ساير عوامل ضد ميكربي براي درمان عفونت هاي باكتريايي موثر باشد. همچنين اين جزء مي تواند عملکرد برخي از آنتي بيوتيک ها را تقويت نمايد که امکان استفاده از آن را به ويژه در موارد مقاومت دارويي مطرح مي نمايد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 149
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی