برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تغييرات بيان گيرنده IGF-I و پروتئين شماره ۱ متصل شونده به آن در نواحي مختلف مغز مدل حيواني مقاوم به انسولين

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری تهران
 
چکیده: 

مقدمه: اطلاعات کمي در زمينه متابوليسم گلوکز در مغز که از بافت هاي غير حساس به انسولين است، موجود مي باشد. بيان گيرنده هاي انسولين در نواحي مختلف مغز و تشکيل هيبريد با گيرنده فاکتور رشد شبه انسولين (IGF-IR)، نقش گيرنده IGF-I را در انتقال سيگنال پيشنهاد مي کند. در اين مطالعه تغييرات در بيان رسپتور IGF-I و پروتئين متصل شنونه به IGF به عنوان عامل جايگزين انسولين در بافت مغز مورد بررسي قرار گرفته است.
مواد و روش ها: با خوراندن آب فروکتوزدار
(%10)، مقاومت به انسولين در موش هاي صحرايي نژاد ويستار القا و سطح بيان رسپتور IGF-I و پروتئين متصل شونده به آن IGFBP1-(IGF binding protein I) در اغلب نواحي مغزي بدون تغيير مي ماند.
نتيجه گيري: عدم تغيير در بيان گيرنده
IGF-I و پروتئين متصل شونده به IGF به معني عدم دخالت سيگنالي وابسته به گيرنده IGF-I نيست، بلکه پژوهش هاي بيشتري در زمينه فعال شدن آبشار دورن سلولي IGF-I را مي طلبد که در مطالعه هاي آتي به آن پرداخته خواهد شد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

پروانه تفرشی، آ.، و جلال، ر.، و درویش علی پور، ش.، و سپهری، ح.، و عادلی، خ. (1388). تغییرات بیان گیرنده IGF-I و پروتئین شماره 1 متصل شونده به آن در نواحی مختلف مغز مدل حیوانی مقاوم به انسولین. مجله غدد درون ریز و متابولیسم ایران, 11(6 (مسلسل 48)), 707-712. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=106914Vancouver : کپی

پروانه تفرشی آزیتا، جلال راضیه، درویش علی پور شمیلا، سپهری حوری، عادلی خسرو. تغییرات بیان گیرنده IGF-I و پروتئین شماره 1 متصل شونده به آن در نواحی مختلف مغز مدل حیوانی مقاوم به انسولین. مجله غدد درون ریز و متابولیسم ایران. 1388 [cited 2021August03];11(6 (مسلسل 48)):707-712. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=106914IEEE : کپی

پروانه تفرشی، آ.، جلال، ر.، درویش علی پور، ش.، سپهری، ح.، عادلی، خ.، 1388. تغییرات بیان گیرنده IGF-I و پروتئین شماره 1 متصل شونده به آن در نواحی مختلف مغز مدل حیوانی مقاوم به انسولین. مجله غدد درون ریز و متابولیسم ایران, [online] 11(6 (مسلسل 48)), pp.707-712. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=106914. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 77 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی